Facebook Youtube Instagram

Науково-дослідна робота студентів є важливою й невід’ємною частиною діяльності нашого навчального закладу у сфері науки.


Кількість студентських наукових гуртків та проблемних груп у 2020-2021 н.р.

У 2020-2021 навчальному році у ВДПУ працюють 193 студентські наукові гуртки і проблемні групи, у яких загалом зайняті понад 2000 студентів. Найбільше гуртків на природничо-географічному факультеті, факультеті філології й журналістики, факультеті математики, фізики і комп’ютерних наук.


Кількість засідань студентських наукових гуртків та проблемних груп у 2020-2021 н.р.

Загалом відбулося понад 1200 засідань. Найбільше на природничо-географічному факультеті, факультеті мистецтв і художньо-освітніх технологій, факультеті іноземних мов і факультеті дошкільної і початкової освіти. Через пандемію переважна більшість засідань проходили в режимі online.

Студенти всіх структурних підрозділів массово беруть участь у різних міжнародних і всеукраїнських конференціях, активно публікуючи результати своїх наукових досліджень у фахових виданнях. Зокрема показовою є щорічна наукова конференція викладачів і студентів, на якій у звітному році під час роботи 78 секцій якої було заслухано 1455 наукових доповідей, серед яких 938 – студентські. Найбільш активними були молоді науковці факультету філології й журналістики, факультету історії, права і публічного управління, навчально-наукового інституту та факультету мистецтв і художньо-освітніх технологій.


Кількість студентів, які брали участь у щорічній конференції 2020-2021 н.р.

Також надихає висока публікаційна активність нашої молоді. У звітному році студентами було підготовлено 2088 публікацій, зокрема 977 наукових статей (в т.ч. 695 одноосібних) і 1111 тез доповідей (в т.ч. 956 одноосібних). Найбільш продуктивними виявились студенти факультету дошкільної і початкової освіти, навчально-наукового інституту та факультету іноземних мов.


Публікаційна активність студентів у 2020-2021 н.р.

В умовах дотримання карантинних обмежень 3012 наших студентів взяли активну участь у 387 дистанційних наукових заходах (онлайн-конференціях, вебінарах, онлайн-дискусіях тощо). 888 студентів виступали на цих заходах із доповідями. Найбільша кількість студентів-учасників у цих заходах на факультеті дошкільної і початкової освіти, факультеті мистецтв і художньо-освітніх технологій і факультеті історії, права і публічного управління, проте за кількістю студентів-доповідачів найбільш активними були факультет іноземних мов, факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій і факультет філології й журналістики.


Кількість студентських доповідей на онлайн-заходах у 2020-2021 н.р.

Важливим і найуспішнішим компонентом науково-дослідної роботи студентів ВДПУ є участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях наукового характеру – різноманітних олімпіадах, конкурсах, турнірах, чемпіонатах. Нажаль, як і минулого року, Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальностей та навчальних дисциплін під патронатом МОН України не проводилась. Тому у 2020-2021 н.р. студенти зосередились на участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук. Разом із своїми науковими керівниками студенти підготували та надіслали до базових ЗВО 116 конкурсних робіт, 76 студентів-авторів були запрошені до участі у підсумкових конференціях, 35 робіт (54 студенти) стали переможцями й призерами конкурсу.

Результати участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських
науково-дослідних робіт (за наказом МОН від 24.11.20 №1457) ВДПУ у 2020-2021 н.р.

Таким чином, за попередніми даними маємо 35 переможних робіт (6 перших, 12 других та 17 третіх місць), які підготували й успішно захистили 54 студенти-призери. Це перевершує високий показник минулого року.

Інформація щодо загальної кількості призових робіт і студентів-призерів ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських науково-дослідних робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за останні 5 років, представлена на графіку.

Упродовж останніх кількох років за підсумками Всеукраїнського конкурсу студентських науково-дослідних робіт Вінницький державний педагогічний університет посідає перше місце серед педагогічних ЗВО України. Цьогорічні високі результати дають упевненість, що й у 2020-2021 навчальному році наш університет також буде першим за цим показником.

Детально проаналізуємо здобутки останнього року та з’ясуємо, який структурний підрозділ зробив найбільший внесок до загального результату університету. На графіку представлені: кількість надісланих до базових ЗВО робіт, кількість студентів, запрошених на підсумкові конференції, кількість призових робіт й кількість студентів-переможців, які розподілені між структурними підрозділами.

Найбільш активними і, як наслідок, найбільш результативними виявились студенти навчально-наукового інституту, сімнадцятеро з яких принесли нам перемоги у 10 конкурсах; чотирнадцять студентів факультету дошкільної і початкової освіти принесли нам 7 переможних місць; трійку лідерів замикають студенти факультету математики, фізики і комп’ютерних наук, які здобули перемоги у 6 номінаціях. Тут особливо хочеться відзначити студентку магістратури факультету математики, фізики і комп’ютерних наук, багаторазового чемпіона попередніх років – Ткаченко Світлану Вікторівну, яка цього року стала призером трьох конкурсів – з «Інформатики і кібернетики», «Комп’ютерних наук» і «Середньої освіти - Інформатики», та її наукових керівників – професора Клочко О.В. і доцента Бака С.М.

Відзначимо успіхи вихованців, які беруть участь в інших міжнародних і всеукраїнських наукових олімпіадах, конкурсах, турнірах, чемпіонатах. Тут також маємо 31 перемогу. Зокрема, під керівництвом доцентів Віннічук А.П., Поляруш Н.С., Крупки В.П., Каленича В.М., Волошиної О.В., Пойди О.А., Петрович О.Б. студенти факультету філології й журналістики Мельник Ганна, Мазуренко Людмила, Крикун Ольга посіли І, ІІ, ІІІ місця на Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, уперше за багато років зайнявши весь п’єдестал, а студентки Кондрашова Вікторія, Мельник Ганна, Гарник Діана посіли призові місця на Всеукраїнському конкурсі з інфо-медійної грамотності. Також студентки Плоскіна Ірина, Манько Олеся, Майданюк Юлія, Нечипоренко Вікторія, Дегтярьова Марина, Кабак Катерина, Задорожна Аліна, Бевз Марина, Колодій Іванна посіли призові місця на VII Всеукраїнському фестивалі буктрейлерів «Book Fashion». Завдяки зусиллям доцентів Мельничук Т.А. і Комарівської Н.О. студентки факультету історії, права і публічного управління Вальчук Ганна, Петрова Надія, Прокопенко Олександра і факультету дошкільної і початкової освіти Вечерко Крістіна та Мельник Альона вибороли перемоги й призові місця на Всеукраїнському мистецько-пошуковому конкурсі із дослідження творчості Олени Теліги. Доцент Шикирінська О.В. підготувала студенток факультету дошкільної і початкової освіти Береженну Ліну та Ярмошкіну Майю до перемоги у Всеукраїнському конкурсі студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація». Доцент Верещагіна-Білявська О.Є. підготувала магістранта Грицюк Катерину до перемоги у IX Міжнародному учнівському і студентському конкурсі музичного мистецтва (лектор-музикознавець). Уже котрий рік поспіль під керівництвом доцентів кафедри інноваційних та інформаційних технологій в освіті Кобисі В.М., Кобисі А.П., Кізім С.С. та Куцак Л.В. студенти навчально-наукового інституту Мельник Леся, Лукавська Аліна, Томчук Марія, Шевчук Ігор, Ярчевська Олександра, Шевченко Владлен, Хохлюк Павло, Волков Андрій, Шаталов Роман, Герасименко Вадим, Андрущенко Дар’я стають переможцями та призерами фінального етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з Web-дизайну та комп’ютерної графіки у різних номінаціях. Під керівництвом професора кафедри математики і інформатики Клочко О.В. збірна команда ВДПУ у складі Ткаченко Світлани, Люлька Юрія та Мазура Максима посіла 3-е місце на Всеукраїнському етапі командної студентської першості світу програмування «ACM-ICPC». Доцент факультету іноземних мов Прадівлянна Л.М. підготувала студентку Недобитко Катерину до перемоги у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі студентських дослідницьких проектів імені Віталія Кейса.

Результати участі в інших Міжнародних та Всеукраїнських студентських
наукових змаганнях (конкурсах, турнірах) студентів ВДПУ у 2020-2021 н.р.

Загалом в усіх міжнародних і всеукраїнських студентських наукових конкурсах, турнірах, чемпіонатах 66 наукових робіт завоювали призові місця, а 85 наших вихованців стали переможцями та призерами. Вкотре не словом, а ділом підтверджуємо, що студентська науково-дослідна робота завжди була, є та буде потужною складовою загальної університетської науки.


Загальна кількість призових місць в усіх наукових змаганнях (без ВСО) у 2017-2021 рр.

У складних карантинних умовах поточного навчального року факультет дошкільної і початкової освіти імені Валентини Волошиної в якості базового закладу блискуче провів І й ІІ тури Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Початкової освіти». Викладачі ж факультету філології й журналістики були готові провести на традиційно високому рівні ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з «Української мови», однак за наказом МОН олімпіаду було перенесено до настання більш сприятливих епідемічних умов.

Аналізуючи наведені показники можна зробити висновок, що навіть під час пандемії науково-дослідна робота студентів в цілому перебуває на дуже високому рівні, про що свідчать успіхи на Всеукраїнських наукових змаганнях, організовуються різноманітні науково-методичні заходи, зростає якість студентських публікацій. У той же час це не означає, що увагу до науково-дослідної роботи студентів потрібно послаблювати, а навпаки, постійно перебувати в пошуку сучасних інноваційних форм такої роботи.