Facebook Youtube Instagram

Відділ міжнародних зв'язків

Міжнародна діяльність університету регулюється угодами про співробітництво з іноземними партнерами, список яких щорічно поповнюється. У звітному році, укладено укладено 10 нових міжнародних угод про науково-педагогічну співпрацю з Академією Спеціальної Педагогіки ім. Марії Гжегожевської, м. Варшава (Польща); Празьким інститутом підвищення кваліфікації (Чехія); Університетом «Вища антропологічна школа» в Кишиневі (Молдова); Інститутом славістики у Варшаві (Польща); Вищою економічною школою м. Бидгощ (Польща); Могилівським інститутом МВС (Білорусь); Інститутом журналістики Білоруського державного університету (Мінськ); Мічіганським університетом (США); Тов Нанкін Цзяньнянь Шовковий шлях (Китайська Народна Республіка); Вищою лінгвістичною школою у Ченстохові (Польща); а також поновлено діючі угоди з Брестським державним університетом імені Пушкіна (Білорусь) та Старопольською вищою школою в м. Кельце (Польща). Наразі маємо 38 угод із закордонними закладами освіти, науковими установами й організаціями.Кількість діючих угод із закордонними ВНЗ

Перелік міжнародних угод про наукову співпрацю станом на 31.12.2017 р.

Педуніверситет є учасником проекту Міністерства освіти і науки України та Британської Ради «Шкільний вчитель нового покоління». У рамках підписання договору про співпрацю між Педуніверситетом і Гете-Інститутом відбувається імплементація міжнародної навчальної програми DLL «Вчимося навчати німецької» для підготовки студентів ? майбутніх учителів шкіл.

Викладачі та студенти Педуніверситету є учасниками проекту «Раннє вивчення іноземної мови: німецька у дитячому садку», що діє за підтримки Ґете-інституту в Україні; Міжнародної програми підвищення кваліфікації для регіону Східна Європа-Центральна Азія «Зелений диплом»; проекту щодо перекладу, наукового аналізу та перевидання подільського діалектного словника ХІХ ст. «Slowniczek Prowinciaiizmow Podolskich»; програми «Міжнародний відділ університету: кращі практики», що реалізується за підтримки Міністерства освіти і науки України та Британської Ради, координатором якої від Педуніверситету є ст. викл. Змієвська О.О.

Професор Шахов В.І. є членом редакційної колегії наукових видань закладу суспільної педагогіки та освіти Міжнародного інституту освітніх наук в м. Щецин, Шльонського Університету в м. Катовіце (Польща), секції «Педагогіки» Наукового бюлетеня університету м. Хелм (Польща).

Проф. Тарасенко Г.С. працювала в редколегіях зарубіжних часописів. Зокрема, як член редколегії польського щорічника «Науки про освіту» Куявсько-Поморської вищої школи в Бидгощі. У звітному році була запрошена до редколегій ще двох зарубіжних часописів – у Польщі та Румунії («Педагогічний часопис» Поморської Академії в Слупську, Польща і «Психопедагогіка дитини» в Румунії). У 2017 році включена до списку рецензентів часопису Університету Миколая Коперника в Торуні «Щоденне виховання» («Wychowanie na co Dzien»). У звітному році включена до редколегії електронного часопису Ягелонського колегіуму – Торунської вищої школи «Pedagogika XX1 Wieku».

Важливою, дієвою і перспективною формою міжнародного співробітництва у ВДПУ є міжнародні стажування в рамках академічної мобільності адміністративного персоналу і викладачів. У звітному році наукове 57 наших колег, які загалом пройшли 61 стажування на базі закордонних наукових установ та навчальних+ закладів, зокрема: Пан-Європейського Університету (м. Братислава, Словаччина); Південносхідного університету штату Міссурі (м. Кейп-Жирардо, США); Університету Данубіус, (м. Сладковічево, Словаччина); Карконоської вищої школи (м. Єленя Гура, Польща); Брестського державного університету імені Пушкіна (м. Брест, Республіка Білорусь); Гете-Інституту (м. Гамбург-Берлін, Німеччина); навчального центру «Офрі» (м. Єрусалим, Ізраїль); Університету кардинала Вишинського (м. Варшава, Польща); Міжнародного інституту інновацій, науки, освіти та розвитку (м. Варшава, Польща); Вищої економічної школи м. Бидгощ (Польща); підприємства «SAS Opti-Nutri» (м. Сергі, Ля-Шовінієр, Франція); Ягелонського Колегіуму Торунської вищої школи (м. Торунь, Польща); Старопольської вищої школи (м. Кельце, Польща); Католицького університету імені Іоанна Павла ІІ (м. Люблін, Польща); Західно-Фінляндського коледжу (м. Хюіттінен, Фінляндія); Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської (м. Варшава, Польща), Технічного університету м. Дармштадт (Німеччина), Інституту підвищення кваліфікації Карлового університету (м. Прага, Чехія), Північноамериканського наукового товариства (м. Оттава, Канада) та інших.

У межах міжнародної співпраці також залучалися науковці і викладачі із закордону, зокрема, в США, Румунії, Польщі, Німеччина, Швеції, Бельгії. В свою чергу наші викладачі прочитали цикл лекцій у провідних навчальних закладах Польщі, США, Німеччини, Словаччини та ін.