Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

12.01.2012 p.


І чужому научаймось, й свого не цураймось!

Нещодавно на базі Інституту археології та етнографії НАН Азербайджану (м. Баку) пройшла Міжнародна наукова конференція «Ранньоземлеробські культури Кавказу», учасниками котрої стали археологи Франції, Німеччини, України, Росії, Казахстану, Туреччини, Азербайджану. Нашу країну мали за честь представити шестеро науковців, серед яких були й старший викладач кафедри етнології та спеціальних історичних дисциплін нашого університету В.А. Косаківський та колишній студент інституту історії, етнології та права, а нині магістрант Києво-Могилянської академії В. Рудь. Конференція піднімала питання землеробства не лише на Кавказі, а й на території Європи й Азії, тому доповіді стосувалися ранніх землеробських культур Кавказу, Месопотамії, Північного Причорномор’я, а також нашої, трипільської. В.А. Косаківський та В. Рудь представили науковому загалу тему: «Трипільська культура південно-східної Європи та її локальні варіанти».

Учасники конференції побували на екскурсіях по старому Баку, відвідали Стару фортецю, «Дівочу вежу» ХІІ ст.., сад кактусів, приморську набережну міста, ознайомились з археологічно-етнографічним заповідником й були вражені його цікавими експозиціями.

Археологи обмінялися досвідом проведення розкопок, представили науковому загалу свої останні знахідки. У результаті такої цікавої роботи зав’язались нові знайомства, з’явились нові спільні плани на майбутню діяльність. Азербайджан гостинно запрошує студентів і науковців різних країн взяти участь у роботі Літнього табору «Молодий археолог».


Ірина Федорчук