Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

Урочистості з нагоди початку нового навчального року


1 вересня 2011 року відбулась урочиста лінійка з нагоди початку нового навчального року. З напутнім словом до першокурсників звернувся Заслужений працівник освіти України, ректор Вінницького державного педагогічного університету імені М.Коцюбинського, професор О.В.Шестопалюк, з важливою подією в житті студентів і їх батьків привітала доктор історичних наук, доцент, завідувач кафедри етнології та спеціальних історичних дисциплін О.А.Коляструк. Хліб-сіль новому поповненню студентської родини вручила п’ятикурсниця природничо-географічного факультету В.Орлова. Від імені першокурсників слово виголосила першокурсниця ІФЖ В.Савчук, а від імені батьків – С.М.Мартинишина.

Першокурсники мали за честь отримати благословення на новий навчальний рік від його Високопреосвященства Митрополита Вінницького та Могилів-Подільського Симеона.Дорогі першокурсники!

Вітаю вас із Днем Знань. Це чудове свято, яким ми розпочинаємо новий навчальний рік, єднає усі покоління представників найрізноманітніших професій, бо складною й тернистою дорогою пізнання йдемо впродовж усього життя. 1 вересня - день, коли ми з особливою теплотою згадуємо свої шкільні роки як неоціненний дарунок долі, учителя, котрий навчав кожного з нас не тільки читати, писати, а й основам великої науки під назвою Життя.

Сьогодні у житті нашого університету справді надзвичайно радісна подія: один із найпрестижніших вищих навчальних закладів України зустрічає у своїх стінах нове поповнення студентів, відкриває широку дорогу до нових знань, у прекрасний світ наукового і творчого пошуку. Навчання в університеті покладає одночасно на вас, шановні студенти, велику відповідальність. Сподіваємось, що ви наполегливо оволодіватимете знаннями, утверджуватимете високу духовність, примножуватимете науковий досвід, дотримуватиметесь правил, а також поважатимете традиції й звичаї нашого університету, що їх формувало не одне покоління студентів і вчених.

Кілька місяців тому перед кожним із вас, перед кожною родиною стояли питання: який же ВНЗ обрати, який фах, форму навчання? Тепер хвилювання позаду. Ви одержуєте новий соціальний статус – статус студента Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Наш університет є багатопрофільним вищим навчальним закладом, який завдяки висококваліфікованій діяльності професорсько-викладацького складу та сучасним методам освітньої діяльності посідає одне з провідних місць серед педагогічних ВНЗ України. У складі університету 6 інститутів, 1 факультет, 42 кафедри, на яких працює 519 викладачів, із них – 29 докторів наук, професорів, 316 кандидатів наук, доцентів, Народний артист України, заслужені артисти, заслужені працівники освіти і культури України, заслужені тренери, відмінники освіти. Саме у нас працюють авторитетні науковці, педагоги, які знають свій фах, люблять його і зроблять усе можливе, щоб наступні п’ять років навчання в університеті для наших сьогоднішніх першокурсників стали не лише роками інтенсивного навчання, а й тими, які стануть найкращими у житті і велично називатимуться студентськими.

Бажаю вам, дорогі першокурсники, невичерпної енергії, здоров’я й наснаги на шляху до нових знань і високої мети, яку ви поставили перед собою, поєднавши долю із нашим Університетом. Маю надію, що ваші здобутки свого часу також поповнять надбання попередніх поколінь випускників. Висловлюю щиру подяку вашим батькам і вчителям, які виховали у вас властиве нашому народові прагнення до знань. Цінуйте традиції, несіть їх через роки та десятиріччя.

Щасливої вам дороги, успішного навчання, щастя, добробуту і любові. Усім бажаю досягти власної мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. І пам’ятайте: в усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнений, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок.

Ректор університету - Олександр Шестопалюк