У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулася Всеукраїнська конференція з міжнародною участю «Розбудова доброчесності та комплаєнсу в Україні: виклики і перспективи євроінтеграції», співорганізаторами якої виступили Центр політико-правових реформ, Громадська мережа публічного права й адміністрації UPLAN, Сьомий апеляційний адміністративний суд, Товариство з обмеженою відповідальністю «Ю-Контрол».
Із вітальним словом до учасників форуму звернулися ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Наталія Лазаренко, голова Сьомого апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Віталій Кузьмишин, координаторка Громадської мережі публічного права і адміністрації UPLAN Центру політико-правових реформ Христина Тибінка, заступник директора з правових питань ТОВ «Ю-КОНТРОЛ» Данило Глоба. Надійшли вітання від міжнародних партнерів – представників Гельсінського університету (Фінляндія), Варшавського університету (Польща), Університету Вітовта Великого (Литва).
Конференція об’єднала понад 200 науковців, експертів і практиків із 21 області України, представників 31 закладу вищої освіти, територіальних громад, громадських організацій іта бізнесу. Серед учасників були також представники компаній «Ліга Закон», АТ «Українська оборонна промисловість», ДП «ДержавтотрансНДІпроект», Єврорегіону «Дністер».
Захід модерували декан факультету права, публічного управління і менеджменту ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, кандидат наук з державного управління, доцент,
заслужений юрист України Олександр Яременко та експертка Центру політико-правових реформ, кандидат юридичних наук Ольга Піскунова.
Під час форуму обговорювалися актуальні питання, зокрема:
- інформаційна відкритість і підзвітність органів влади як інструмент протидії корупції;
- формування ефективної антикорупційної політики;
- незалежність судової гілки влади;
- комплаєнс-менеджмент і впровадження ESG-принципів у діяльність компаній;
- особливості дотримання доброчесності в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України.
Особливу увагу приділили формуванню компетентностей з доброчесності та комплаєнсу у студентів освітніх програм у сфері бізнесу, адміністрування і права.
У межах форуму відбувся майстер-клас цифрового аналітика YouControl Михайла Кольцова на тему «Роль відкритих даних у забезпеченні комплаєнсу під час війни та відбудови: практичний інструментарій від YouControl».
Загалом, конференція стала важливим майданчиком для обговорення сучасних викликів у сфері доброчесності та комплаєнсу, продемонструвала готовність наукової спільноти, громадських організацій та бізнесу до спільної роботи над формуванням прозорого й відповідального управління в Україні. Обмін думками та досвідом сприятиме впровадженню європейських стандартів і забезпеченню сталого розвитку країни на шляху до євроінтеграції.