Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

17-19 вересня у місті Вінниці відбуваються заходи, приурочені дням Михайла Коцюбинського. Вінницький державний педагогічний університет, який завдячує своїм ім'ям Великому Сонцепоклоннику, не міг обійти увагою таку знаменну і пам'ятну подію.
Репортаж - Ірина Федорчук,

Ольга Нетребська

Адепти Солнцепоклонника

Імена завжди стають одним із визначальних факторів у творенні долі людини, міста, зрештою, навчального закладу. Це - відбиток, що задає напрямок руху на весь подальший період існування. «Зміна імені – це зміна суті», - казав Тарас Антипович.

Переконаний, що недарма наш університет уже багато років носить горде ймення М. Коцюбинського. Великий Сонцепоклонник є певною фігурою, яка уособлює вірність своїй батьківщині, всепоглинаюче захоплення нею, її народом, непохитність у переконаннях і далекоглядність всепроникного погляду пророка. Коцюбинський – це константа, що стала основою міцних стін нашої Альма-матер. Його незримий, але навдивовижу потужний дух і зараз літає коридорами та аудиторіями, нашіптуючи мантри і молитви до Сонця.

19 вересня ми святкували 174 річницю з дня народження Михайла Коцюбинського. Вшанувати його світлу пам’ять зібралися студенти першого та другого курсів усіх інститутів ВДПУ. Урочистості проходили біля пам’ятника письменнику, що знаходиться на території нашого університету.

З вітальним словом на мітингу виступили викладачі кафедри української літератури Є.М. Дерезюк та Т.В. Яковенко, яка є лауреатом премії імені М. Коцюбинського. Цього дня звучали прекрасні пісні у виконанні студенток ІФЖ Інни Марчишиної, сестер Олени й Лілії Кравчук. Я, Сергій Шкабара, намагаючись якнайглибше проникнути в довершений сонячний світ авторських текстів, спробував передати захоплення М.Коцюбинського рідною природою й сільською благодаттю, прочитавши уривок із безсмертної новели «Intermezzo».

Того дня першокурсники університету поклали квіти шани й до пам'ятника Великому Сонцепоклоннику, що на проспекті М. Коцюбинського.

С.Шкрабара, студент 3 курсу ІФЖ