Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.Позаду іспити, захисти бакалаврських і магістерських робіт, попереду ж щедре літо і приємний відпочинок. А сьогодні, у перший липневий день, тривають випуски юнаків і дівчат, котрі завершили навчання у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського - одному з найкращих університетів України.

Прийшла пора відпустити у самостійне життя вчорашніх студентів, котрі здобули фахову освіту, зросли й подорослішали. За цей досить тривалий проміжок часу наставники молоді встигли прикипіти до своїх вихованців серцем і душею, адже впродовж 5 років не лише їх навчали, а й щиро спілкувались, давали поради, запитували, як зробити життя молоді насиченішим, цікавішим, змістовнішим.
Нині близько 1700 юнаків і дівчат, мов ті ластівки, що стають на крило, вирушають у самостійне життя, вступають у новий його етап, де вже не буде безсонних ночей перед сесією, де не доведеться освоювати за дуже короткий термін величезний об’єм інформації. Але тепер усіх їх чекає найстрогіший з екзаменаторів – ЖИТТЯ, і права на перездачу ніхто нікому не надасть. Однак кожен, хто ділився з молоддю професійним досвідом, упевнений, що ті ґрунтовні знання, які були отримані у Вінницькому державному педагогічному університеті, навички спілкування з людьми допоможуть нинішнім випускникам зробити правильний вибір рішень, а отже, забезпечать гідне майбутнє.
Урочистою ходою випускники разом із керівництвом ВНЗ, викладачами, батьками пройшли проспектом Коцюбинського до пам’ятника Великому Сонцепоклоннику, чиє ім’я з гордістю носить університет. Із напутніми словами і найкращими зиченнями до них звернулись ректор університету Наталія Лазаренко, народний депутат України Сергій Кудлаєнко, перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко, голова Вінницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Сергій Пугачов, заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Бачинський, начальник управління освіти Вінницької міської ради Володимир Буняк, декан-директор інституту філології й журналістики Інна Завальнюк.
На щасливе життя і гідне майбуття вже дорослих дітей благословила Валентина Лебедич - мати студентки освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста природничо-географічного факультету Аліни Лебедич. За знання і вміння, набуті в університеті за роки навчання, від імені усіх своїх ровесників викладачам щиро дякувала здобувач вищої освіти магістра інституту педагогіки, психології і мистецтв Інна Гончар.

Випускники поклали квіти шани до підніжжя пам’ятника Михайлу Коцюбинському.
На фонтанній площі університету на винуватців сьогоднішньої урочистості чекав святковий концерт, до програми якого увійшли виступи артистів-аматорів з числа нинішніх і колишніх студентів навчального закладу. Випускників 2016 року своєю творчістю віншували: Славна Оксана, Саша Остаповець, Оксана Кулик, Микола Коміссаренко, Діана Подолянчук, Аліна Барановська, Марина Фризюк, Ірина Шимкова, Ярослав Кащук, Ірина Єкименко, Максим Овсянник, Народний фольклорний гурт "Щедрик" та Народний аматорський ансамбль танцю "Роза вітрів".

Після завершення концерту тривали вручення дипломів.
Шановні випускники! У нашому виші багато гарних традицій, які ви понесете по усій Україні, і одна з них – зустріч колишніх студентів. Приїжджайте, приходьте, злітайтеся до рідної альма-матер, аби розповісти нам і один одному про свої успіхи і перемоги, здобутки і досягнення. А ми завжди будемо раді зустріти вас, як зустрічають найдорожчих, найбажаніших гостей. У добрий час вам, друзі!


Якщо Вы бачите цей надпис, це означає Ваш браузер не підтримує Flash технології.


Репортаж Ірини Федорчук

переглядів: 1