Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

01.02.2016 р.Восени 2015 року наш університет розширив географію міжнародних зв’язків, долучившись до співпраці з іще одним вищим навчальним закладом Польщі – Карконоською вищою професійною школою в Єлена-Гура. Під час візиту делегації польського університету до Вінницького державного педагогічного університету 27 жовтня 2015 року було підписано Міжінституційний договір 2015-2017 між вищими навчальними закладами країн-членів програми Erasmus + і країн+ - партнерів програми. Згідно з цим договором, обидва університети взяли на себе зобов’язання забезпечити умови для кредитної мобільності студентів у форматі програми Erasmus +, що фінансується Європейським Союзом.

Першою українською ластівкою, яка скористається можливостями міжнародного обміну студентами, стала другокурсниця факультету іноземних мов Ольга Пащенко. За пропозицією, що надійшла від польської сторони, було проведено конкурс серед студентів другого курсу, які спеціалізуються на вивченні англійської мови. Ольга набрала найвищий бал серед учасників за всіма критеріями, які було оголошено для учасників конкурсу: 1) академічна успішність, 2) мотиваційний лист, 3) додаткові обставини (громадська активність, володіння польською мовою тощо), 4) тестування з англійської мови. Всі учасники конкурсного відбору мали змогу ознайомитись із процедурою виставляння балів і переконатись у прозорості підрахунку.
Після визначення переможця до нашого університету персонально для переможця було надіслано офіційне запрошення від доктора Тадеуша Лєвандовскі, проректора Карконоської вищої професійної школи в Єлена-Гура, на термін навчання з 1 лютого 2016 р. до 30 червня 2016 р. За посередництвом пані Каміли Бінієк, помічника ректора з міжнародних питань, було підписано Угоду про навчання між нашою студенткою і польським університетом. Координаторами угоди виступили декани факультетів іноземних мов обох університетів - доцент Тамара Іванівна Ямчинська і доктор Маріола Щибальська-Тараскієвич.

Угода передбачає навчання студентки Ольги Пащенко у польському університеті протягом одного семестру із подальшим зарахуванням отриманих нею кредитів та складених іспитів і заліків у ВДПУ. Олі також буде надано гуртожиток для проживання, бібліотечні ресурси польського університету і 750 євро щомісячної стипендії. Оля навчатиметься англійською мовою, удосконалюючи свої знання з граматики англійської мови, усного і писемного мовлення, педагогіки, основ академічного письма, а також таких цікавих курсів, як «Англійська у фільмах, піснях та художніх текстах», «Культура англомовних країн: художники Вікторіанської доби», «Ігрові та театралізовані форми навчання».

Оля коментує: «Я щиро вдячна за такий шанс – відвідати європейську країну, побачити, як студенти навчаються в європейських вишах, познайомитись з їхнім стилем життя. Думаю, що це колосальний досвід. Тим більше навчання буде проводитись англійською, отож, я матиму усі можливості удосконалювати свої знання. Дякую усім, хто мене підтримував і допомагав у підготовці!».

Щасливої дороги, Олю! Зичимо тобі веселого, наповненого нових вражень і знань семестру. Чекаємо на тебе з набутим досвідом, яким, ми впевнені, ти будеш щедро ділитись з іншими студентами нашого університету, адже це лише початок…


Репортаж - Лілія Терещенко,
старший викладач кафедри англійської філології

Фото - Ірина Федорчук

переглядів: 1