Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

Археологічна практика

14.07.2023 р.

Студенти 1 курсу історичного факультету під час проходження археологічної практики (керівники кандидат історичних наук, доцент Віктор Косаківський та кандидат історичних наук, доцент Анатолій Войнаровський) взяли участь у розкопках на території історико-архітектурного комплексу «Мури».

Замовником археологічних робіт виступає департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради. Керівник Археологічної експедиції - співробітниця Вінницького обласного краєзнавчого музею, кандидатка історичних наук Ольга Манігда.

Дослідження проходило на частині, яка колись належала Домініканському монастирю, перша згадка про який датується 1624 роком.

У розкопі виявлено частину фундаментів XVII-XVIII століть та артефакти XVII-XX століть - козацькі люльки з білої глини, монети, набори кахель, фрагменти кераміки тощо.

Своїми враженнями та здобутками студенти ділилися з ректором Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталією Лазаренко та деканом історичного факультету Юрієм Зіньком, які відвідали історичне місце.

Під час практики майбутні історики й археологи закріпили свої знання, отримані на аудиторних заняттях та оволоділи методикою проведення археологічних розкопок, ведення камеральної роботи з предметами виявленими у процесі дослідження, фіксації процесу розкопок у польовому щоденнику, спілкування з колегами та археологами.

Набуті знання і досвід вони зможуть застосувати у подальшому навчанні і роботі.