Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

15.12.2015 р.


Секція з дослідження національних архетипів при лабораторії психологічного консультування та психокорекції спільно з навчально-науковою лабораторією з етнології Поділля і творчим колективом «Душі криниця» під керівництвом Катерини Леонідівни Пірус 15 грудня 2015 року провела молодіжні вечорниці, приурочені до свята Андрія-Калити, що випало на неділю - 13 грудня. Організація заходу мала на меті ознайомити студентів-психологів з особливостями та символічним змістом українських юнацьких гулянь, які колись були формою проведення дозвілля сільської молоді, виконували функцію інтерактивного спілкування та, найголовніше, давали змогу дівчатам і хлопцям краще пізнати один одного, підібрати собі подружню пару. Крім інших розваг, у цей вечір дівчата ворожили на долю.

На вечорницях співали веселі народні пісні, хлопці виборювали право кусати калиту, «чеберяючи ніжками» навколо обрядових предметів - коцюби та рогачів. Найспритніші парубки йшли на словесну дуель із Паном Калитинським, який робив усе, аби розсмішити Коцюбинського й не дати йому вкусити обрядового коржа.




Сучасна молодь із задоволенням занурилася в старожитні обряди. Відтворенню колориту давніх традицій сприяла неповторна аура кімнати навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля та творчість етноколективу «Душі криниця», учасники якого разом із членами секції психодрами реконструювали сцени ворожіння, кусання калити. Справжньою окрасою вечорниць стало витончене виконання народних пісень студенткою інституту педагогіки, психології й мистецтв Оленою Ковтун.




Усі гості свята, як викладачі так і студенти, отримали багато позитивних вражень і заряд енергетики, що відкриває внутрішній ресурс для глибшого пізнання народних традицій та особистісної творчості.





Репортаж - Лада Мазай,
студентка 3 курсу ІППМ

Фото - Ірина Федорчук

переглядів: 1