Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

28.11.2015 р.



На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.11.2015 р. № 1/9-549 «Щодо заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів» з метою забезпечення гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, посилення уваги студентської молоді до трагічних сторінок вітчизняної історії у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів. Зокрема, для першокурсників інститутів, факультетів проведено Урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…». Студенти та працівники навчального закладу взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання 28.11.2015 р. о 16.00 та акції «Запали свічку», відвідали Вінницький обласний краєзнавчий музей, де експонувались фотодокументальні стенди інформаційно-просвітницького проекту «Спротив геноциду», побували на обласних та міських заходах щодо вшанування пам’яті жертв голодоморів. Доцент кафедри всесвітньої історії Кравченко П.М. виступав у телепередачі Вінницького державного телебачення, присвяченій Дню пам’яті жертв голодоморів.




Протягом тижня відбувались круглі столи на теми: «Вічна пам'ять змореним голодом», «Червоні колоски»; бесіди: «Минуле стукає в наші серця», «Наш вічний біль», «На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу сумну»; виховні години: «Трагічні уроки історії», «Дзвони скорботи» тощо.

В інститутах, на факультетах було організовано виставки документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, які відображають події, пов’язані з трагічним минулим українського народу. Працівники бібліотеки організували тематичну виставку літератури на дану тематику.

Ольга Московчук
фахівець І категорії відділу виховної роботи




ПАЛАЄ ПАМ'ЯТІ СВІЧА

Тоді не гули гармати,

Тоді не було війни,

Та мусіли люди вмирати,

У вічність ішли вони.


Страшний був той рік 33-ій,

Біда завітала в хати.

Десь люд умирав на планеті -

Щезали маленькі світи.


Страшною була та дорога,

На цвинтар виносили люд.

Одна лиш надія – на Бога.

Безсилим тут був людський труд.


О Господи, як же зловіщо

Убито мільйони людей!

За що їм вмирати й навіщо?

Пригорне хто їхніх дітей?


Задуманий голод той кимось,

Щоб знищить, вкраїнці, всіх нас.

Свічу запалім й помолімось,

Згадавши про лютий той час.

Марк Маламура


"Палає пам’яті свіча" - під такою назвою в інституті філології й журналістики пройшов вечір-реквієм, присвячений пам’яті жертв Голодомору. Підготували захід студенти групи 1-БУ під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента кафедри методики філологічних дисциплін і стилістики української мови Людмили Прокопчук.

Організатори доклали багато зусиль, аби присутні не забули про почуте, щойно вийшовши з 312 аудиторії, в якій і відбувалось дійство. Першокурсники дуже хотіли, аби вечір-реквієм спонукав усіх до роздумів.

Юні читці Олександра Бабич, Наталка Федорчук, Богдана Чумак, Діана Мукомелова зуміли передати слухачам свої почуття у віршах. Мабуть, тому багато присутніх не приховували відвертих сліз.

Надовго залишиться у пам’яті образ матері, яка, збожеволівши від голоду, ціною смерті хотіла полегшити страждання собі й своїм дітям. Баладу «Натопила мати маковинням хату» читала Марина Христюк. По-особливому трепетно торкнулась сердечних струн кожного пісня «Свіча», що звучала у виконані старости групи 1-БУ Тетяни Марчук.




Завершився захід промовистим закликом: «Сьогодні, коли на сході України триває нова війна, наш найсвятішій обов’язок - зберегти пам’ять про всіх невинно убієнних, про тих, хто не вижив у ті страшні лихоліття, про тих, хто недолюбив, і тих, хто так і не народився». Присутні затамували подих під час хвилини мовчання

- Минуло так багато зим і літ, проте й досі про ті роки не можна говорити без сліз, - підводячи підсумок усьому почутому, зазначила наставник академічної групи 1-БУ Людмила Прокопчук.


Тож пам’ятаймо!

Марк Маламура
студент 1 курсу ІФЖ


переглядів: 1