Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.
10 листопада 2015 року, у Всесвітній День науки, в нашому університеті підписано ще один договір про науково-дослідне і навчальне співробітництво, яке передбачає спільну діяльність у сфері реалізації наукових досліджень, обмін досвідом у сфері практичної діяльності та проведення спільних освітніх проектів із Ягелонським Колегіумом – Торунською вищою школою (Польща).
Навчальний заклад сусідньої країни представляли засновник-канцлер Ягелонського Колегіуму Ельжбєта Ґурска, голова піклувальної ради, професор Ґжеґож Ґурскі, професор Войчех Ґулін. Прибули вони до м. Вінниці на запрошення завідувача кафедри дошкільної та початкової освіти, професора Галини Тарасенко.
Польських гостей зустріли ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, доцент Наталія Лазаренко, перший проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Сергій Гусєв, проректор з наукової роботи, професор Ірина Руснак, завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти, професор Галина Тарасенко, виконувач обов’язків декана-директора інституту педагогіки, психології і мистецтв, доцент Вікторія Імбер. Учасники зустрічі вели мову про те, чим і як живуть обидва навчальні заклади, чого досягли, яких спеціалістів готують і які плани мають на майбутнє.
По завершенні офіційної розмови професор Войчех Ґулін виступив із доповіддю на тему: «Empatia a tworcha praca pedagoga edukacji przedszkolnej w wczesnoszkolnej» на пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми формування творчої особистості педагога в контексті наступності дошкільної та початкової освіти», організованої Міністерством освіти і науки України, Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського. Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка, Рівненським державним гуманітарним університетом, Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка, Куявсько-Поморською вищою школою у Бидгощі (Польща), Брестським державним університетом імені О.С. Пушкіна (Білорусь), Мозирським державним педагогічним університетом імені І.П. Шамякіна (Білорусь), Шяуляйським університетом (Литва), Міжнародним університетом Ататюрк-Аатоо (Киргизстан).