Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

09.11.2015 р.


Майже тисяча студентів, викладачів і співробітників Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського писали сьогодні Всеукраїнський диктант національної єдності. Долучились до такого масштабного дійства не лише з метою перевірки власних знань з орфографії й пунктуації. Перш за все, університетська спільнота свідома того, що в День української писемності й мови нам випала унікальна можливість відчути емоції від великого свята, проведеного разом із друзями, ровесниками, однокурсниками, колегами, усією країною.

Писали диктант у мистецькому центрі навчального закладу. Студентське самоврядування подбало про те, аби якомога більше людей могли підтримати акцію, яка нинішнього року отримала статус міжнародної. Це були і першокурсники, й ті, хто здобуває фахову освіту вже кілька років поспіль, викладачі різних кафедр, керівники інститутів і факультетів, а також адміністрація вишу на чолі з ректором Наталією Лазаренко.
Великій аудиторії, що зібралась у такій кількості вперше, було приємно почути, про що спілкувалися запрошені до київської студії на Хрещатику, звідки велась трансляція диктанту, політики, громадські й культурні діячі, митці, учні шкіл і студенти, письменники, музиканти, співаки, актори. Треба було бачити й те, як тривав процес написання. Усі зосереджено дослухалися до голосу диктора, вдумливо сприймали текст, старалися і разом з тим щиро посміхалися нагоді випробувати власні знання з української мови.
Маємо надію, що така Всеукраїнська акція національної єдності запам’ятається учасникам надовго. Всі, хто виявив бажання дізнатися, як справились із завданням, здали диктанти на перевірку. Голова Ради студентського самоврядування Олександр Забіяка зібрав роботи і відправив їх поштою на адресу Національного радіо.

Репортаж - Ірина Федорчук

Фото - Ігор Дорохов

переглядів: 1