Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

30.10.2015 р.





Якщо театр починається з гардеробу, як стверджував великий Станіславський, то з чого ж починається вищий навчальний заклад? Звичайно ж, із Дня відкритих дверей.

30 жовтня 2015 року велика родина одного з найповажніших за віком навчальних закладів Поділля й усієї нашої країни - Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, історія якого нараховує вже більше 100 років, зібралася разом, аби вітати тих, хто всього за кілька місяців завершує здобувати середню освіту й незабаром поповнить лави студентства.




Незабаром перед учнями випускних класів загальноосвітніх шкіл постане складне питання: яку ж професію на майбутнє обрати? І ні для кого не секрет, що вірний вибір стане запорукою успіху, гідного завтрашнього дня.

Майбутні абітурієнти і їх батьки прибули до вишу, щоб поспілкуватись із керівництвом навчального закладу, директорами інститутів, деканами факультетів, представниками Приймальної комісії. У рамках зустрічі тривали презентації спеціальностей, напрямів і спеціалізацій, бесіди з викладачами і студентами начального закладу, а також відбулась концертна програма, що мала розповісти юним, енергійним, захопленим і творчим, чим і як живе сучасний університет.

Найкращий виш на теренах Вінниччини, що готує педагогічні кадри для регіону й усієї країни, презентували Народний оркестр народних інструментів (художній керівник і диригент – Ірина Єфіменко, солістка – лауреат міжнародних конкурсів, володар гран-прі, учасниця проекту «Голос країни» Олена Шинкар, партія фортепіано – Каріна Гребеннікова), Народна жіноча хорова капела педуніверситету (художній керівник та диригент – Наталія Кравцова, хормейстер – Ірина Пацкань, концертмейстер – Ірина Кравченко), Народний аматорський ансамбль танцю «Роза вітрів» (художній керівник – Вікторія Канська), ансамбль барабанщиць факультету іноземних мов, студентка інституту історії, етнології і права Ірина Славінська, представники Вінницького осередку бойового гопака «Козаки Вінця» з числа студентів інституту фізичного виховання і спорту (керівник – Руслан Дмитренко), студентка факультету іноземних мов Анастасія Сіліфонова та хореографічний колектив «Let’s dance», випускник інституту математики, фізики і технологічної освіти, учасник телевізійного шоу «Х-Фактор» Микола Коміссаренко, танцювальний колектив «Батерфлай» інституту філології й журналістики (керівник – Єлисей Комарницький), студент природничо-географічного факультету Владислав Хохлан, студентка інституту філології й журналістики Юлія Геть. Вели концерт асистент кафедри географії Вікторія Канська, доцент кафедри української літератури Віктор Крупка, студенти природничо-географічного факультету - Олеся Дишель та Владислав Петров.




Дуже тепло вітали школярів, їх батьків і вчителів шкіл ректор університету Наталя Лазаренко, голова профспілки Микола Баюрко, голова Ради студентського самоврядування вишу Олександр Забіяка та його заступник Ігор Цигвінцев. Після концерту гості університету мали змогу переглянути в холі мистецького центру виставки творчих робіт викладачів і студентів інституту математики, фізики і технологічної освіти, інституту педагогіки, психології і мистецтв. Увагу юних і дорослих привернули майстер-класи наставників студентської молоді - Ірини Савчук, Ольги Пінаєвої, Галини Чадюк, традиційні подільські писанки, витинанки, обрядове печиво, подільські народні ляльки-іграшки, вишиті і ткані рушники та інші експонати з фондової колекції навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля, світлини фольклорно-етнографічного колективу «Душі криниця». Особливе враження на гостей справив мікроскоп із веб-камерою, що давала можливість вивести зображення на монітор комп’ютера. А розглядали майбутні абітурієнти готовий фарбований препарат зрізу стебла липи. Найбільш допитливим сподобався й маленький хімічний ілюзіон із використанням розчинів кислот, лугів та індикатора фенолфталеїну. Школярі з задоволенням зливали до пробірок реактиви і спостерігали за реакцією: появу забарвлення, а згодом його зникнення.

На великій книжковій виставці, організованій працівниками бібліотеки, були представлені наукові праці професорсько-викладацького складу навчального закладу. Словом, учні шкіл і їх батьки відкрили для себе багато цікавого. Їм було приємно відвідати музейно-просвітницький центр навчального закладу, побувати в інститутах, на факультетах, кафедрах, побачити навчальні аудиторії та наукові лабораторії, де навчаються студенти.

І хоч стати вчителем не простою, цій професії вже понад 100 років навчають у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського. Фах вимагає досить серйозного ставлення до процесу засвоєння знань, але тим, хто тут вчиться, нудьгувати ніколи, і роки їхні студентські проходять надзвичайно гарно, незабутньо. Хочете у цьому переконатись? Будь ласка. Запрошуємо на навчання до вишу, який багато-багато років славив і продовжуватиме славити вітчизняну освіту й науку своїми вагомими перемогами і здобутками!



Репортаж - Ірина Федорчук

Фото - Ігор Дорохов

переглядів: 1