Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.
ЖИВЕ ЙОГО ДУША ТАЛАНОВИТА У ДОБРИХ ЛЮДЯХ - ПОВНИХ КОЛОСКАХ!
Сьогодні вінничани й гості нашого міста були приємно здивовані, побачивши на вулиці величезну кількість молодих людей із цитатами з творів Михайла Коцюбинського в руках і осінніми барвистими квітами. Так студенти Вінницького державного педагогічного університету віншували славетного земляка, Великого Сонцепоклонника, ім’я якого носить навчальний заклад. У виконанні Народної хорової капели (художній керівник – Ольга Лаврінчук) на проспекті Коцюбинського прозвучали українська народна пісня «Ой чиє ж то полечко не оране?» та «Гімн України». Перехожі зупинялися, цікавились, з якої нагоди зібралася молодь, раділи за наших студентів, котрі влаштували такий цікавий флеш-моб.
Юнаки і дівчата, які утворили живий ланцюг від пам’ятника Михайлу Коцюбинському, що на території студмістечка, до пам’ятника, що на проспекті Коцюбинського, передавали з рук у руки квіти й поклали до підніжжя величезні букети на знак шани, а виконувач обов’язків ректора Наталя Лазаренко привітала зі святом усіх подолян, котрим випало за честь народитись на одній землі з такою відомою людиною.
На честь 151 річниці з дня народження Михайла Коцюбинського - видатного майстра слова, етнографа, суспільного діяча майбутні учителі організували низку цікавих заходів. Із самого ранку в університеті звучали рядки творів письменника. Їх читали студенти інституту філології й журналістики Оксана Мовчан, Юлія Геть, Ольга Черкевич, Лариса Рембайло, Владислав Олійник, Анастасія Думанська.
У цей день в навчально-науковій лабораторії з етнології Поділля відкрилась експозиція вишитих рушників «Осяяний сонцем». На презентації побувала народна майстриня Любов Шаламай, котра принесла власноруч вишитий великий портрет Михайла Михайловича Коцюбинського.
Гарну книжкову виставку «Його ім’я носить наш університет» запропонували переглянути загалу працівники бібліотеки навчального закладу. О 13. 00 год. на урочистому мітингу за традицією студенти і викладачі вишу вшанували пам’ять славетного земляка. Присутні уважно вслухались у натхненне слово, наснажувались прекрасною музикою у виконанні Народного фольклорного гурту «Щедрик» (художній керівник – Заслужений працівник культури України Михайло Вацьо), Народного оркестру народних інструментів (художній керівник – Ірина Єфіменко), Народної жіночої хорової капели (художній керівник – Наталя Кравцова). А увечері, о 20.00 год., університетське подвір’я перетворилось на величезний кінотеатр під зоряним небом. У гості до студентів нашого навчального закладу завітали друзі з інших вишів міста, аби разом переглянути відзнятий 1964 року на кіностудії «Київська кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка» художній фільм режисера Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» за однойменною повістю Михайла Коцюбинського.
“Сьогодні було зовсім неважливо, хто з якого інституту, у кого які погляди на життя... Нас об’єднала культура, нас об’єднав наш улюблений університет, нас об’єднав спільний перегляд фільму під відкритим небом «Тіні забутих предків». Було по-домашньому затишно. Щодня ми все більше впевнюємось у тому, що наш педагогічний найкращий!” - написала в одній із соціальних мереж студентка вишу Ілона Буйденко.