Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.


20.07.2015 р.


ЖУРНАЛІСТСЬКА ПРАКТИКА В ДРУКОВАНИХ ЗМІ

Цьогорічне літо для студентів-журналістів групи 2Ж розпочалось продуктивною працею в редакціях газет. Наші студенти зробили свій внесок у розвиток регіональної періодики. До прикладу, Ольга Пахомова проходила практику у своєму рідному місті Хмільник, а саме в приватній газеті «Я та місто». Головний редактор газети Сергій Панаскевич допоміг практикантці освоїти кропіткий процес верстки газети та відточити своє вміння в написанні журналістських текстів різних жанрів.

У Вінницькій газеті «РІА. 20 хвилин» радо прийняли студентів Маргариту Юрчак, Ольгу Дідик та Вадима Паламарчука. Керівник практики, головний редактор Євгеній Фролов, ділився досвідом роботи фоторепортера та редактора. Цікаві та неординарні завдання студенти виконували з легкістю. Професійні навички отримували від усього редакторського колективу, зокрема від редактора сайту «20 хвилин» Наталії Гончарук. Тепер студенти знають, як «заливати» матеріали на сайт, спілкуватися з пересічними громадянами, структурувати текст та отримувати задоволення від майбутньої професії.
«Вінниччина» – обласне періодичне видання, в якому практикувались Тетяна Клименко та Ірина Сінерук. Під час її проходження виконуюча обов’язки головного редактора Анастасія Трошкова наполягла на ідеї про висвітлення на сторінках газети життя населених пунктів, в яких студентки народилися. В одному із номерів редакція виділила цілу шпальту для висвітлення матеріалів з цією ідеєю. Студентки отримали чимало вражень, за що дякують Анастасії Трошковій та всьому редакційному колективу.

Газета «Місто» – одна з найтриражніших газет Вінницької області. Спеціалізується на інформаційних та аналітичних жанрах. Практикантка Ірина Мірошніченко виокремила неформальний девіз цього видання «Нам потрібно те, що було вчора, сьогодні, завтра». Журналістський штат редакції приємно вразив своєю дружелюбністю, неофіційністю при спілкуванні та підтримкою щодо журналістів-початківців.

«33-й канал» – обласне видання, в якому проходили практику Яна Брухаль та Світлана Лихвар. За час, який вони провели в цій газеті, набрались «золотого» досвіду. Їх вчили бачити соціальні проблеми вінничан, розповідали про шляхи їх розв’язання, виховували бути об’єктивними і чесними журналістами. Студентки вдячні кореспонденту Вікторії Микитюк, яка завжди була добрим порадником. Навіть після закінчення практики їх запрошують в гості та дають «зелене світло» на друк нових матеріалів.

Газета «Копейка» – громадсько-політичне видання міста Біла Церква, звідки й родом Людмила Буртан. Керівник практики від підприємства виконавчий редактор Олена Лук’янець давала завжди поштовх до написання якісних публікацій. Студентка набула величезного досвіду, оскільки відвідувала заходи навіть обласного значення, а також отримала змогу познайомитися з впливовими гостями із різних країн.

У Рогатинській районній газеті «Голос Опілля» (Івано-Франківська область) проходив практику Ігор Лешко. Робота в редакції вимагає обізнаності в новинах міста, вміння оперативно виокремити найголовніше та зробити з цього суспільно-значущий матеріал. Цінним для головного редактора газети «Голос Опілля» є вміння формулювати короткі та чіткі речення.

«Вінницька газета» – багатотиражний часопис, який орієнтований на аудиторію міста над Бугом. Студентки Катерина Вишневська та Владислава Савельєва зазначили, що видання спеціалізується на інформаційних та культурно-соціальних жанрах. Газета повідомляє про життя влади й громади, освіту, культуру та спорт. Особливістю газети є те, що новини орієнтовані саме на вінничан.

Алла Швидюк і Марина Ригульська проходили практику в редакції друкованого органу Міністерства оборони України – газеті «Крила України». Про практику залишилися тільки позитивні спогади. Студенток тепло прийняв редакторський колектив, що було неабияк приємно. Набратися досвіду дівчатам допоміг підполковник Олексій Тригуб. Студентки брали інтерв’ю у військових, спілкувались із волонтерами, пересічними громадянами.

Андрій Куций проходив практику в районній газеті «Ямпільські вісті», де здебільшого виконував роль кореспондента та фотографа, відвідував різні суспільно значущі заходи, які пов’язані з культурним життям містечка. Крім цього, проявляв ініціативу в написанні публікацій на власні теми та в макетуванні нових випусків, що віталося з боку редакційного колективу.

У виданні «Колос» проходив практику Сергій Семчук. Газета заснована Погребищенською районною радою. Практика проходила під гаслом «Роби що забажаєш, не зробиш – ніхто й не помітить» – таку настанову завуальовано подав при першій розмові шеф-редактор. Попри неосяжну лінь, студенту все ж таки вдалось написати кілька матеріалів, чим Сергій і цілком задоволений.

Немирівська районна газета «Прибузькі новини» досить тепло зустріла студента Андрія Гутника. З перших днів під свою опіку його взяла кореспондент Тамара Гаврилюк, котра не тільки допомагала писати матеріали, а й надавала поради як діяти в тій чи іншій ситуації. Упродовж 4-х тижнів студент отримав неоціненний досвід. Він виступав не тільки як журналіст, а й як фотокор.

Каріна Тарасова та Анастасія Осадчук проходили практику в журналі «Безпека життя на Вінниччині», що діє при Головному управлінні ДСНС у Вінницькій області. Головний редактор журналу Олександр Кутовий. Студентки висвітлювали оперативну інформацію про надзвичайні події в області, виконували обов’язки фотокореспондентів. Крім того, разом із колективом редакції протягом шести днів організовували та проводили ХХІ Фестиваль дружин юних пожежних. У Хмельницькій обласній газеті «Подільські вісті» набували практичного досвіду Юлія Суржикова та Олександра Закордонець. Дівчата сумлінно виконували настанови редактора та здобули професійні навички під час співпраці з досвідченими журналістами редакції.

Студенти 2Ж групи задоволені практикою у пресі та бажають нових зустрічей через кілька років у ролі нових членів редакції.Репортаж - Олександра Закордонець

переглядів: 1