Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.
23 червня відбулися збори трудового колективу Інституту філології й журналістики. Присутні не тільки обговорили досягнення інституту за минулий навчальний рік, а й нагородили тих, хто якісно й результативно працював, досяг вагомих здобутків у навчальній, науковій, громадській роботі, захищав честь університету на різноманітних конкурсах і олімпіадах.
Підсумки 2014-2015 навчального року підбила декан-директор ІФЖ, професор Інна Завальнюк. Першочергово вона висловила подяку колегам: «Завідувачі кафедр є однодумцями у реалізації всіх ділянок роботи в інституті. Щиро вдячна за підтримку, розуміння, конструктивізм у розв’язанні виробничих питань».
У засіданні взяла участь в.о. ректора університету, доцент Наталія Лазаренко, яка за успіхи в навчальній, науковій, виховній роботі нагородила грамотами навчального закладу професора Ніну Іваницьку, доцентів Інну Гороф’янюк, Аллу Віннічук, Людмилу Прокопчук, Ольгу Павлушенко, старшого викладача Уляну Лешко, асистента Олександра Вешелені.
Кандидатуру завідувача кафедри української літератури, доцента Ніни Поляруш подано для нагородження грамотою МОН України. Професора Тамару Слободинську буде відзначено грамотою Вінницької облдержадміністрації та обласної ради.
Портрети заступника декана-директора, доцента Ніни Кухар, професора Сергія Гальчака будуть занесені на Дошку пошани нашого університету. На підсумковій звітній конференції ВНЗ, що відбудеться наприкінці серпня, доцента Віктора Крупку буде нагороджено грамотою Вінницького педуніверситету, доцента Володимира Каленича – подякою університету.
Здобутки інституту філології й журналістики у 2014-2015 р. досить вагомі. Зокрема, як зазначалося на зборах трудового колективу, упродовж означеного періоду було видано шість збірників наукових праць, дев’ять монографій, чотири зарубіжні публікації. Викладачі активно готували студентів до участі в наукових конкурсах і фахових олімпіадах. Результатом стало чимало переможних і призових місць на змаганнях всеукраїнського рівня.
Науково-дослідна тема «Повнозначні слова українською та англійською мовами: семантика функцій» є фундаментальною, держбюджетною. Її керівника – професора Ніну Лаврентіївну Іваницьку визнано МОН України як таку, що посіла перше місце з-поміж 18 фундаментальних тем, виконання яких завершилося у 2015 році.
Окрім того, у 2014-2015 н.р. в інституті активно діяли добровільні студентські об’єднання: літературно-мистецька студія «Вітрила», товариство імені Олени Теліги, Вінницька міська організація «Союз українок», творча студія «Публікус».
В інституті було проведено чимало знакових подій. Зокрема, відбулася наукова конференція «Михайло Коцюбинський і український модернізм ХХ століття», ІV регіональна наукова конференція «Подільська лексикологія: стан та перспективи». Окрім того, студенти університету спільно з викладачами організували благодійний ярмарок, створили нову команду КВН «Ті, що греблі рвуть», провели патріотичний флешмоб до Дня рідної мови, акцію «За чисте довкілля», взяли участь у «Шевченковій весні». Також молодь допомагала у проведенні Міжнародного літературного фестивалю Intermezzo, долучилася до акції «Колискова для майбутнього» і проекту Nathan Altman. Студенти зустрічалися з відомими письменниками й журналістами: Ніною Гнатюк, Аллою Хоцянівською, Олександром Холодом, Миколою Тимошиком.
Окрім викладачів, винагороди отримали й студенти – переможці наукових конкурсів, а також ті, хто бере активну участь в житті інституту. Студентка Катерина Зулінська ділиться враженнями: «Приємно, що відзначили нас, журналістів. Окрім навчання, ми активно займаємося створенням студентської газети. Нашу працю помічають, вона подобається людям і нам це приносить задоволення».
Редактор університетського часопису «Педагог» Марина Дяченко після нагородження зазначила: «Найбільше мені подобається те, що в університеті ми не тільки отримуємо теоретичні знання, а й маємо змогу реалізувати їх на практиці. Приємно отримувати відзнаки за свою творчість. Я щаслива, адже займаюся улюбленою справою в стінах рідного навчального закладу. Усіх, хто прагне реалізувати себе, закликаю вступати до Вінницького педуніверситету».