Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

19.03.2015 р.



"Шевченкова весна" у Вінниці об’єднала творчу молодь з усієї України

19 березня у Вінницькому державному педагогічному університеті відбувся фінальний етап Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу для старшокласників «Шевченкова весна».




Географія учасників охопила всю Україну. Свої творчі роботи надсилали учні шкіл Київської, Одеської, Донецької, Луганської, Сумської, Хмельницької, Волинської, Вінницької та інших областей.

Конкурс проходив у два етапи. Під час відбіркового відбувалося рецензування творів учасників компетентним журі, до складу якого увійшли викладачі кафедри української літератури Інституту філології й журналістики Вінницького педуніверситету, а під час фінального – автори презентували власні твори.

Голова журі, кандидат філологічних наук Алла Віннічук зазначила: «Ми планували конкурс регіонального рівня. Однак перші конкурсні роботи почали надходити з інших областей України. Тому-то переформатувалися з регіонального турніру у всеукраїнський. Нам вдалося зібрати всіх патріотів до тієї дружної родини, про яку так мріяв у своєму «Заповіті» Тарас Шевченко».

Третє місце у номінації «Поетична творчість» посіли Юлія Латикова (м. Вінниця) та Світлана Моринець (Хмельницька обл.). У номінації «Прозова творчість» третє місце посів Дмитро Воробйов (Херсонська обл.). Друге місце у номінації «Поетична творчість» вибороли Ірина Бабчук (Вінницька обл.) та Владислав Дем’янов (м. Київ). У номінації «Прозова творчість друге місце посіли Андрій Приймак (Луганська обл.) та Діана Левицька (м. Чернівці). Переможцями конкурсу стали Марія-Лордес Дегтяренко (м. Біла Церква, «Поетична творчість») і Галина Бахтіна (Одеська обл., «Прозова творчість»). Усі призери були нагороджені грамотами й подарунками.

Ведучі свята озвучили твори тих переможців, які не змогли приїхати до Вінниці. Учні Вінницької ЗОШ № 5 показали тематичний танець, який супроводжували їхні ровесники виконанням власної пісні про любов до рідної землі. Завершився захід літературно-музичною композицією «Від Тараса до Василя», яку студенти-філологи присвятили світочам української літератури Т. Шевченкові та В. Симоненкові. Автором сценарію та постановником виступив старший викладач кафедри української літератури Віктор Крупка.



Репортаж - Аліна Рудченко

переглядів: 1