Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.
Новий погляд на Вінницю презентували в педуніверситеті
20 травня 2015 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулася презентація проекту «VIN. Нова епоха Відродження». Ініціатор проекту – творче об’єднання «VIN» на чолі з вінничанином, випускником ВДПУ Леонідом Марущаком і Юлею Черноморець. Проект існує в онлайн-версії, з якою можна ознайомитись на сайті: nathanaltman.com.ua
На території ВНЗ виставлено серію колажів «VINNYTSYA», присвячена відомому художнику-кубісту Натану Альтману. Колажі й тексти до них були оформлені у вигляді листівок, що дозволяють дізнатися маловідомі факти про Вінницю й видатних вінничан. Згодом мистецьку інсталяцію перевезуть на Майдан Незалежності, де вона стане доступною для всіх жителів та гостей міста
Автором серії колажів, присвячених Натану Альтману та іншим знаковим постатям і локаціям Вінниці, став відомий арт-дует братів-близнюків «Braty» – Василя та Івана Костенків. Тексти до листівок, а також переклади були написані студентами педуніверситету. Історик Олександр Федоришен і асистент кафедри української літератури Олександр Вешелені виступили в ролі консультантів проекту. Усі, хто залишився небайдужим до створення постерів, отримали буклети й листівки на згадку.
В. о. ректора навчального закладу, проф. Ірина Руснак зазначила: «Кожен переживав цю історію по-своєму. Історія Вінниці, долі тих людей, про яких писали студенти, ставали часткою їхньої власної історії, їхньої власної долі. Сподіваюся, що проект матиме довге життя, що небайдужа студентська молодь і ті викладачі, які цікавляться мистецтвом, нададуть йому снаги, енергії жити й далі».
Створення колажів «VINNYTSYA» – лише перший етап реалізації проекту «VIN. Нова епоха Відродження». На майбутнє заплановано створення арт-об’єкта в історичній частині міста – розробка плану реконструкції та створення арт-скверу імені Натана Альтмана; розробка оригінальної туристичної карти Вінниці; залучення широкого кола митців до роботи над ілюстраціями міських легенд і казок; благодійні проекти підтримки молодих художників; проведення фестивалю сучасного мистецтва та багато іншого.