Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.


22.04.2015 р.


22 квітня 2015 року в Вінницькому педуніверситеті відбулася зустріч студентів-філологів та журналістів із поетом, українським патріотом, автором низки збірок поезії, прози й публіцистики В.Ф. Шовкошитним.

Володимир Федорович розповів про свій життєвий і творчий шлях, насичений різними подіями, зокрема навчання в Київському політехнічному інституті, службу в Радянській Армії, членство в парламентській опозиції у Верховній Раді України 1990-1994 рр. та роботу в групі ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, де він обіймав посаду керівника.

Гість презентував книги вітчизняних авторів, ділився враженнями про зустрічі з відомим людьми, роздумами про місце мови в формуванні національної свідомості, захист і розвиток нашої держави. Розповідь В. Шовкошитного про Майдан була свідченням очевидця й учасника 94-денного опору злочинній владі. Письменник пригадав перебіг подій і зазначив, що сила беззбройних людей була в єдності й мужності. Повідав В. Шовкошитний і про сина Родіона, який після участі в Революції Гідності воював на Донбасі й отримав контузію, а, пролікувавшись, знову поїхав у зону бойових дій.
Присутніх вразили спогади про перепоховання Василя Стуса, в якому Володимир Федорович брав безпосередню участь. На зустрічі прозвучали зразки авторської патріотичної лірики («Я – українець», «Кров – свята»). Варто зазначити, що виступ був насичений добрим і влучним гумором, що так імпонує молоді. Ймовірно, зустріч із самобутнім поетом і письменником допомогла студентам у формуванні власної громадської позиції, світоглядних уявлень та естетичних уподобань.

Слухачі мали змогу придбати книги українських митців, зокрема й самого В. Шовкошитного, та поринути в багатий світ літературного мистецтва. Свого часу літературознавець М. Слабошпицький сказав: «…Його поезія має такий потужний емоційний заряд. Уявити в його строфах холодне резонерство і такі популярні нині «піротехнічні ефекти» навіть неможливо. Шовкошитний – справжній!».


Репортаж - Ірина Богачук

переглядів: 1