Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

16.03.2015 р.



Писанки для всіх:
у педагогічному провели серію майстер-класів з писанкарства

У Вінницькому державному педагогічному університеті відбулося кілька майстер-класів з писанкарства, у яких взяти участь могли жінки та дівчата різного віку.

Відвідувачів вчили не тільки правильно розмальовувати великодній символ, а й власноруч робити пристрій для нанесення воску – писачок. Майстриням-початківцям розповідали про візерунки та їхнє значення, демонстрували відмінності між писанками з різних регіонів. Дізналися учасниці й правила створення писанок: їх можна писати тільки у гарному настрої, спокої, тиші.




За традицією, вміст яйця для писанки не видували, щоб не порушувати його природної цілісності, довершеності. Натомість, готову писанку клали до не надто гарячої печі або ж духовки, щоб розплавився віск, а серцевина яйця засохла й не псувалася.

Писанки слугували традиційними подарунками. Даруючи писанку, дівчата освідчувалися парубкам у своїх почуттях.

Кожен регіон має власну традицію писанкарства, візерунки можуть відрізнятися навіть в районах однієї області. Розмальовували будь-які яйця: качині, курячі, гусячі. В музеях зберігаються навіть писанки, створені зі страусиних, папужих яєць.

На майстер-класи приходили учасниці будь-якого віку. Наймолодшій – Софійці – усього шість рочків. Пише писанки вона вже два роки поспіль, щоразу вчиться чомусь новому і дуже впевнено виводить візерунки.

Вчилися розписувати великодній символ діти зі шкіл міста й області. До процесу створення писанок долучилася молодь з обмеженими фізичними можливостями – вихованці ГО «Паросток» і центру «Промінь».



Репортаж - Аліна Рудченко

переглядів: 1