Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.
Студенти ВДПУ протестують
проти передачі свого гуртожитку ДонНУ
6 квітня відбулося Віче колективу Вінницького державного педагогічного університету з приводу заяви на сайті Вінницької облдержадміністрації про передачу Донецькому національному університету гуртожитку № 2, що належить ВДПУ.
Віче було ініційоване студентським самоврядуванням ВДПУ і викладачами університету. Колектив зібрався на Віче для того, щоб відстояти право розпоряджатися власним майном.
Тоді було зібрано позачергове засідання Вченої Ради й надіслано звернення до МОН. У рішенні Вченої Ради йшлося про те, що гуртожиток не є придатним до проживання і необхідні кошти для початку капітального ремонту. Представники Вченої Ради намагалися переконати Міністерство в тому, що гуртожиток повинен залишатися на балансі ВДПУ, однак в разі його відремонтування частину місць готові були надати студентам Донецького національного університету.
Минулого тижня на офіційному сайті Вінницької обласної державної адміністрації з’явилася інформація про зустріч керівництва області з керівництвом ДонНУ. На зустрічі обговорювали подальшу долю гуртожитку. Голова ОДА розповів, що пакет документів знаходиться у МОН і всі чекають рішення майнової комісії.
В.о. ректора ВДПУ Ірина Руснак зазначила: «Представників ВДПУ на зустріч не запрошували. Прикро, що з ситуації навколо гуртожитку скористалися, щоб «вбити клин» між нашими студентами і студентами ДонНУ. Частину місць ми готові надати для проживання донецьким студентам. Однак колектив хоче бути почутим, адже місць у гуртожитках не вистачає й тим, хто навчається у ВДПУ. Більше шестисот студентів педагогічного університету вимушені винаймати житло».
Голова студентського самоврядування ВДПУ Олександр Забіяка сказав: «Ми не можемо втрачати сьогодні 400 або 500 місць для проживання. Ми такі ж студенти, як і молодь з ДонНУ. Нашим батькам доводиться платити за оренду квартир. Давайте зробимо так, щоб з думкою колективу нашого університету рахувалися».
Голова профкому ВДПУ Микола Баюрко прокоментував: «Ми розуміємо, що Донецький університет переїхав і не має матеріальної бази. Колектив висловив свою думку: гуртожиток повинен залишитися на балансі нашого університету, ми будемо допомагати його відремонтувати, провести реконструкцію. При потребі можемо надати частину місць для проживання донецьким студентам. Як у ДонНУ, так і в нас більше шестисот студентів не мають місць у гуртожитках».
Наприкінці зустрічі учасники Віче проголосували за написання листів до Президента України, Прем’єр-Міністра і Голови Верховної Ради України, а також до Голови Вінницької ОДА, Голови Вінницької обласної Ради і до в. о. Вінницького міського голови. У тому разі, якщо студентські голоси не будуть почуті, активісти університету обіцяють провести віче під Вінницькою ОДА, а також в Києві.