Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.
12 березня у Вінницькому педуніверситеті відбувся концерт під назвою "Мій Шевченко". Формат заходу виявився незвичним: тут не було традиційних ведучих. Виступи учасників чергувалися з відео, у якому визначний український актор Богдан Ступка розповідав вірші Шевченка, щиро й полум’яно говорив про великого поета. Своє бачення творчості та ролі Великого Кобзаря висловило керівництво університету. Відеозаписи цього своєрідного шевченківського флеш-мобу також продемонстрували глядачам.
Це був не просто вечір пам’яті, а концерт-подорож, мистецька еклектика, що поєднала в собі чимало ліричного й патріотичного, духовного й суперсучасного.
Розпочала концерт заслужена артистка України Ірина Швець із художнім виконанням поеми "Катерина". Студент Ігор Цигвінцев продекламував власне бачення поезії "І мертвим, і живим…". Присутнім довелося почути навіть студентський реп на слова "Заповіту".
Оркестр виконав пісню "Зоре моя вечірняя" на музику 14 Сонати Бетховена. Михайло Лукіянчук зіграв музичну композицію "Свято на Молдованці". Народна хорова капела вразила своїм співочим виконанням вірша "Садок вишневий коло хати". Протягом виступів на екрані демонстрували сучасний арт, у якому Шевченко так би мовити "змінює імідж". Незрівнянний поет постає новим українським супергероєм.
Окрім Шевченківської лірики, присутні почули українські народні мелодії. Із завмиранням серця сприймали виконання пісень трагічно загиблого народного кумира – Кузьми Скрябіна. Із болем вислухали поезію Тетяни Грінченко під назвою "Моя фантастична історія". Тоді ж на екрані з’являлися кадри жахіть неоголошеної війни на Сході, зйомки бурхливих кривавих ночей на Майдані, і – вірші. Вірші митця, який писав про Україну власною кров’ю, який творив для всіх часів й усіх поколінь.
Если Вы видите эту надпись, значит Ваш браузер не поддерживает Flash технологии.