Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

19.02.2015 р.

Студентська весна за народними обрядами

19 лютого студенти педагогічного університету відзначили свято «Колодій». Організатором заходу стала кафедра філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології ВДПУ.

Колодій – українське свято, що символізує пробудження природи і настання весни. Метою обрядового дійства було примирити тих, хто перебував у сварці, а молодь шукала собі пару.




Активісти-історики демонстрували давні традиції, що зазвичай супроводжують святкування Колодія. Протягом святкового тижня Колодій (поліно) народжується, росте і помирає. Усі етапи супроводжуються святковими гуляннями, обрядами, розвагами. А тим, хто за рік не встиг одружитися, до руки прив’язують «колодку» – матимуть науку й швидше знайдуть собі пару.




На святкування завітали студенти й викладачі Донецького національного університету, що переїхав до Вінниці восени. Гостей навчали виконувати народний танець «Гречаники» й запрошували до участі у веселих конкурсах. Присутні спробували пеленати Колодія, відгадували мелодії традиційних українських пісень, куштували вареники та млинці.

Студенти з Донецька відвідали Музейно-просвітницький комплекс університету, ознайомилися з історією ВДПУ, побували в музеї етнографії Поділля та у музеї Михайла Коцюбинського.




Репортаж - Аліна рудченко

переглядів: 1