Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

Науковці і педагоги обговорили проблеми української нації13.02.2015 р.


12 лютого у Вінницькому державному педагогічному університеті відбувся науково-практичний круглий стіл під назвою «Українська нація: хто ми, звідки й куди йдемо?» Організатором заходу стала кафедра філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології.

У дискусії взяли участь представники шкіл міста Вінниця та Вінницької області, викладачі та студенти університету. Під час трьохгодинної зустрічі учасники обговорювали проблеми зрілості української нації, цілісності Сходу та Заходу. Особливу увагу звернули на питання національних цінностей, культури, національної ідеї. Дискутували на тему образів «свого» та «чужого» в побуті, літературі, засобах масової інформації. Обговорювали питання українців у європейському ареалі.
Викладачі кафедри філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології наголошували на тому, що суспільству необхідний постійний зв’язок з вчителями історії. Саме вчитель є одним з тих, хто формує особистість дитини, його вплив є надзвичайно сильним.

Учасники круглого столу наголосили на необхідності творення національної культури, на важливості рефлексії щодо важливих політичних подій.
Репортаж - Аліна Рудченко

переглядів: 1