Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

8.10.2014 р.




8 жовтня 2014 року в рамках відзначення професійного свята Дня працівників освіти викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання організували для першокурсників інституту фізичного виховання і спорту захід, присвячений пам’яті професора К.П. Козлової. Юнаки й дівчата, котрі зовсім нещодавно поповнили ряди студентів, мали змогу почути багато змістовну розповідь про життя й діяльність відомого викладача нашого університету, переглянули фото- і відеоматеріали, що наочно доповнили інформацію.




Клавдія Пилипівна Козлова народилась 15 вересня 1937 року в селянській родині у с. Судаково, Угранського району, Смоленської області. Після закінчення семирічної школи вступила до Вінницького педагогічного училища, яке 1955 р. закінчила з відзнакою. Два роки працювала вчителем фізичної культури у школі на Смоленщині, а 1957 - 1961 рр. юнка навчалася на факультеті фізичного виховання Вінницького педінституту й закінчила навчальний заклад із червоним дипломом.

З 1962 року К.П. Козлова працювала викладачем кафедри спортивних ігор педінституту, 1970 - 1973 рр. навчалась в аспірантурі Ленінградського науково-дослідного інституту фізичної культури, 1974 р. захистила дисертацію кандидата педагогічних наук за спеціальністю «Теорія і методики фізичного виховання і спортивне тренування», а 1976-го отримала вчене звання доцента і продовжила роботу у Вінницькому педінституті на посадах завідуючої кафедри фізичного виховання, 1978 -1984 рр. Клавдія Пилипівна очолювала кафедру теорії і методики фізичного виховання, 1984 - 1990 рр. була деканом факультету фізичного виховання, завідувачем кафедри ТМФВ, 1990 - 2001-го рр.. та з 2008-го й до останніх днів життя продовжувала роботу на посаді завідувача кафедри.

К. П. Козлова нагороджена знаком «Відмінник народної освіти України». Під час роботи в університеті вона вела активну науково-дослідну діяльність, підготувала чотирьох кандидатів наук із фізичного виховання і спорту, забезпечувала роботу з підготовки двох здобувачів, один із яких захистив кандидатську дисертацію. У творчому доробку цієї надзвичайно працьовитої жінки понад 80 наукових і навчально-методичних публікацій.

Клавдія Пилипівна систематично готувала студентів до участі у всеукраїнських олімпіадах із теорії і методики фізичного виховання, активно займалась громадською діяльністю, була членом Вінницької обласної ради ветеранів фізичної культури і спорту, проводила лекції і практичні навчання з питань здорового способу життя. Цю чесну, порядну й справедливу людину любили студенти, поважали викладачі університету, інших вищих навчальних закладів Вінниччини й України. Всі, хто навчався на факультеті, а згодом в інституті фізичного виховання і спорту, вивчаючи навчальну дисципліну «Теорія і методика фізичного виховання», пройшли життєву школу «Залізної Клави».

На зустріч були запрошені викладачі, які свого часу були учнями Клавдії Пилипівни, а також студенти-п’ятикурсники, котрі навчались і проходили педагогічну практику під керівництвом цього мудрого педагога.

Жвавими, емоційними спогадами про свого вчителя, наставника, колегу поділились зі студентами декан-директор інституту фізичного виховання і спорту, доцент В.Л. Яковлів, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання, доцент С.М. Дмитренко, завідувач кафедри теорії і методики спорту, професор В.М. Костюкевич, доцент І.О. Асаулюк, старший викладач О.А. Перепелиця, викладач Л.М. Шевчик, студентка ОКР «спеціаліст» Н. Котляр та студент ОКР «магістр» А. Баштовий. Усі вони розповідали про Клавдію Пилипівну як про людину вимогливу в першу чергу до себе, а отже, й до студентів та викладачів; говорили про її патріотизм до свого навчального закладу, про відданість професії і небайдужість до того, що відбувається навколо, про безмежну любов до фізичної культури і спорту.


Пам'ять про талановитого вчителя Клавдію Пилипівну Козлову житиме в серцях її колег і студентів.




Репортаж - С. Дмитренко
завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання


переглядів: 1