Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

14.10.2014 р.

НЕМА ПЕРЕВОДУ КОЗАЦЬКОМУ РОДУ!

14 жовтня, у свято Покрови Пречистої Богородиці, студенти і викладачі університету відзначили День українського козацтва, аби вшанувати тих, хто протягом століть дбав про наше державотворення.

В Україні немає важливішого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, а також важливішого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Під проводом кращих синів країни за останні три з половиною століття український народ тричі піднімався на боротьбу за становлення своєї незалежності.

На славних прикладах козацтва здавна виховувались почуття національної самоповаги багатьох поколінь. Бути гідними нащадками мудрих і відважних предків вчиться й нинішня молодь. Відроджуючи кращі національні традиції, студентське самоврядування інституту математики, фізики і технологічної освіти підготувало концерт, присвячений тим, хто множив славу України. Урочисте дійство відкрив Народний ансамбль пісні і танцю «Веснянка» (художній керівник – Заслужений працівник культури і мистецтв України Михайло Вацьо) і подарував загалу чудові твори «Козацькому роду нема переводу» та «Їхали козаченьки». Декламуючи поетичні рядки, Юлія Геть, Вікторія Рудакова, Інна Баранова нагадали присутнім у мистецькому центрі університету про добу козацької мужності й звитяги. Бурхливі емоції глядачів викликали українські пісні у виконанні Олександра Собка, Олени Чернухо, Олександри Кармазіної, Ірини Старінщук.

А яке ж свято та й без танців?! Запальним «Гопаком» порадував шанувальників мистецтва Народний ансамбль пісні і танцю «Роза вітрів» (художній керівник – Вікторія Канська).

Ми - нащадки славного, мудрого і мужнього народу. У кожного із нас душа патріота. Ставши учасниками святкування Дня українського козацтва, знову й знову переконуємось, що нашому роду таки нема переводу. Відтепер же 14 жовтня українці відзначатимуть День захисника Вітчизни. Відповідний указ підписав Президент України Петро Порошенко. Рішення прийнято з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності країни, військових традицій українського народу, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Репортаж - В.Бондарчук
студентка 2 курсу ІМФТО

Фото - Ігор Дорохов

переглядів: 1