Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

10-11.10.2014 р.


10 – 11 жовтня на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулась XXVІ Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція, яка присвячена темі "Вінниччина в роки Другої світової війни. 1939-1945".

Науковий захід був спільно організований Вінницькою державною адміністрацією, Департаментом інформаційної діяльності і комунікації з громадськістю облдержадміністрації, Інститутом історії України НАН України, інститутом історії, етнології і права, Державним архівом Вінницької області та Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм. Для участі в роботі конференції подали матеріали понад п’ятдесят авторів. Участь у конференції прийняли історики Поділля, викладачі й студенти нашого університету, Хмельницького Національного університету, Харківського Національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом, вчителі обласних шкіл, представники місцевих ЗМІ, зокрема, кореспондент Могилів-Подільської районної газети "Слово Подністров’я", члени НАН України.
Науковий захід об’єднав знаних у світі та Україні вчених і тих, хто лише розпочинає краєзнавчу дослідницьку діяльність. У ході конференції розглядалися такі питання, як джерела та наукові дослідження з історії регіону періоду Другої світової війни, участь подолян у військових операціях 1939-1941 рр., повсякденне життя в умовах війни, настрої, поведінка місцевого населення, наслідки війни і відбудова краю, війна в історичній пам’яті та пропаганді. Секційні заняття зібрали чималу аудиторію зацікавлених даною проблематикою осіб. Розгляд окремих проблем викликав активні дискусії, спонукав до активізації нових напрямів краєзнавчих досліджень.

За результатами конференції було видано науковий збірник.
Репортаж - Анастасія Федоченко
студентка 2 курсу інституту ІЕП

Фото - Ігор Дорохов

переглядів: 1