Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

ЗА ПОКЛИКОМ СЕРЦЯ,
ЩО ВЕДЕ ЛЮДИНУ СТЕЖКОЮ ЖИТТЯ


05.10.2014 р.


Вранішнє сонце підіймалося над обрієм, прозора і по-осінньому піднесена тиша сповнювала настроєм передчуття радості і сподівань. Саме в таких незвичайних умовах викладачі кафедри педагогіки разом зі своїми магістрантами розпочали святкування Дня працівника освіти.

У неділю, 5 жовтня 2014 року, за підтримки ректорату Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулася поїздка-екскурсія до славного містечка Тульчин, де пройшла запланована зустріч із колегами з комунального вищого навчального закладу «Тульчинське училище культури».

Ідейним натхненником подорожі стала Викладач і Людина з Великої Літери - Ольга Вікторівна Акімова, котра вирішила відсвяткувати власний День народження разом із рідною кафедрою та своїми студентами.

З Тульчином пов'язані імена багатьох відомих людей, серед яких - засновник міста Адам Калиновський, польський магнат Станіслав Потоцький, один із керівників козацько-селянського повстання - Максим Кривоніс, український художник Іван Сошенко, видатний український письменник Іван Котляревський, відомий польський поет Юліуш Словацький, знаменитий полководець Олександр Суворов, а також придворний поет польського короля Станіслава Августа Понятовського Станіслав Трембецький. Це містечко, що має древню й славну історію, прославляв у своїх творах російський поет, драматург і прозаїк Олександр Пушкін.

Незабутню екскурсію містом для нас провела викладач училища, концертмейстер вищої категорії Лариса Миколаївна Уманська. Ми мали змогу відвідати музей Суворова та краєзнавчий музей у селі Тиманівка.

В училищі, розташованому в колишньому маєтку графа Потоцького, нашу делегацію радо зустрічали заступник директора з денної форми навчання Галина Олексіївна Погребняк та керівник фольклорного ансамблю «Червона калина» Микола Тихонович Сафроняк. Передусім хочеться відзначити щирість і доброзичливість господарів, котрі приймали нас святковим короваєм, гарною піснею. Вразила світлиця, яку Микола Тихонович, іменований серед колег і своїх вихованців «енциклопедією фольклору», обладнав власними руками й серцем. Там нас радо віншували піснею студенти - учасники народного колективу «Червона калина».

Після щирого спілкування ми домовилися зустрітися ще й ще, адже є багато спільних тем, аби поговорити, поділитися досвідом, обмінятися педагогічними думками.

Вражень багато, яскравих, трепетних… Ніколи не забуду той щем у душі, як згадаю щирі посмішки і теплі слова. Саме у такі дні найгостріше відчувається й усвідомлюється, наскільки правильно обрана професія, котра вже й не професія зовсім, а поклик серця, що веде людину стежкою життя.


Відеонарис

Если Вы видите эту надпись, значит Ваш браузер не поддерживает Flash технологии.


Організатор - кафедра педагогіки

Репортаж - Юлія Шикова
старший викладач кафедри педагогіки

Відео - Марина Гвяздовська

переглядів: 1