Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.
Немає такої людини на Землі, яка б не любила музику. І не важливо, якому її стилю ми віддаємо перевагу. Головне - що нас усіх об'єднують одні й ті ж сім нот, а інше - варіації на тему. Тому зовсім не дивно, що 1 жовтня 1983 року організація ЮНЕСКО заснувала Міжнародний день музики. Це свято є одним із найулюбленіших для викладачів і студентів музичних кафедр інституту педагогіки, психології і мистецтв. Відзначають вони його по-особливому: збираються у великій залі мистецького центру ВДПУ і проводять справжнє музично-літературне дійство, своєю творчістю доводять, що музика сильніше від усіх видів мистецтв впливає на внутрішній світ людини, приносить неймовірну насолоду або ж, навпаки, спонукає до роздумів, відкриває невідомі раніше сторінки життя, виражає почуття, які неможливо виразити за допомогою слів.
Цікаво, що це свято одночасно є своєрідним звітом знаних музичних колективів інституту, студентів старших курсів та знайомством з талановитими першокурсниками, котрі лише місяць навчаються в нашому навчальному закладі. Гучними оплесками слухачі вітали Народний оркестр народних інструментів (диригент – І. Єфіменко), який встиг розучити і винести на широкий загал нові музичні твори, улюбленців публіки - фортепіанний дует у складі Анни Шеремети та Марини Стаднік, талановиту піаністку Ольгу Хіміч, виконавицю оригінальної хореографічної композиції «Зустріч»- Світлану Усенко.
Стало зрозумілим, що на сцені нашого університету невдовзі засяють нові «зірочки» музичного мистецтва. Що й казати?! Ми вже сьогодні можемо пишатися тим, що до великої і дружньої музично-педагогічної сім’ї ІППМ долучилося багато надзвичайно талановитих студентів. Це акордеоністка Наталія Таранчук, Катерина Гупал (народний спів), Ілона Буйденко (естрадна манера виконання), Олена Шинкар – універсальна співачка, яка однаково вміло володіє академічним та естрадним вокалом. Вони силою свого голосу та художніх образів довели, що життя без музики схоже на пустий, недобудований будинок, в якому ніхто не живе.
Слід особливо подякувати за участь у концерті нашому молодому викладачу, прекрасному гітаристу Олександру Миколайовичу Сомику та висловити надію на майбутні зустрічі з його творчістю.
І ще... Справжніми господарями свята були його ведучі. Саме їм вдалося створити неймовірну атмосферу, в якій панувала краса музики й літературного слова. Це знову ж таки першокурсник Артур Пономарьов та переможниця багатьох професійно-творчих змагань, авторка сценаріїв, поет-початківець Марина Сітарська. Одну зі сторінок концерту вони присвятили людям, завдяки чиїй клопіткій праці, безмежному терпінню і вимогливості щороку зростає кількість прихильників та шанувальників музичного мистецтва. Вчителям учителів музики з нагоди злиття двох прекрасних свят - Дня музики і Дня вчителя - у виконанні жіночого складу Народної хорової капели Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (художній керівник та диригент – О. Лаврінчук, концертмейстер – Н. Воропаєва) на знак привітання прозвучала хорова композиція «Серце віддаємо вчителям».
Тож і надалі будь нашим хранителем, музико, частіше збуджуй наші душі, надихай нас на нові злети, на творчість, на життя!
Репортаж - Т. Грінченко
старший викладач кафедри музикознавства та інструментальної підготовки