Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

22-23.09.2014 р.


ЗА МИРНУ ЄДИНУ УКРАЇНУ! - під таким гаслом в навчальному закладі пройшов традиційний щорічний ярмарок. У зв’язку з подіями на сході України університетська Рада з виховної роботи вирішила змінити концепцію заходу й провести його у формі благодійної акції допомоги бійцям антитерористичної операції. До збору коштів міг долучитись кожен небайдужий і зробити свій внесок у таку благородну справу.

Тривала акція 22-23 вересня 2014 року. У перший день студенти і викладачі ярмаркували. Гармидер, гам, тіснота – ніде голці впасти. Як і годиться, наварили, насмажили, напекли багато апетитних страв і частували відвідувачів не лише пиріжками, варениками, канапками, а й українським борщем і запашною гречаною кашею. І припрошували скуштувати смачненьке так, що відмовити було ніяково. Як то кажуть: уміли приготувати, уміли й до страви зазвати.

Не позичати нашим студентам і творчих умінь. Багато хто з майбутніх учителів приніс на ярмарок власноручні вироби із природних матеріалів, живопис, вишивку, витинанки, фотороботи. Подивували ярмарчан першокурсники, які почали здобувати освіту за напрямком «Технологічна освіта». Юнаки і дівчата на перших заняттях із курсу «Етнологічний мистецький дизайн» встигли навчитись виготовляти обереги-павуки і блакитно-жовті браслети зі стрічок і презентували свої роботи під назвою «1АТО для АТО».

Досить оригінально подбали про організацію ярмаркової експозиції студенти інституту іноземних мов, пропонуючи покупцям ярмарку придбати спеціальну літературу, яка стане в пригоді вчителеві іноземних мов і допоможе оволодіти фаховими знаннями.
До проведення благодійної акції приєдналися й народні умільці, які багато років поспіль презентують молоді власні таланти. Цього року в гостях у майбутніх учителів побували заслужені майстри народної творчості України: Г.І. Данилюк, Т.В. Войнаровська, члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України: Л.Л. Філінська, О.О. Верхова-Єднак зі своїми учнями, народні майстри Вінниччини: О.М. Крутих, В.Л. Єрмакова, О.В Левенець, Т.С. Рафаловська. Мистецтво цих досвідчених людей є прикладом відданого служіння народові, а їх особистий внесок у збереження традиційної культури подолян збагачує молодь духовними знаннями. Митці вже двічі брали участь в аналогічних акціях і передали виручені кошти на потреби захисників Вітчизни.Після відвідин ярмаркової площі, де кожен міг придбати те, що припало до душі, а виручені кошти перерахувати на придбання необхідних речей та медикаментів для бійців АТО, які наразі боронять мир і спокій України, викладачі, студенти і співробітники університету переглянули концертну програму за участю Ірини Залюбівської, Анастасії Сіліфанової, Ярослава Бистрицького, Олени Пасіхової, Анни Тіманової, Карини Дикої, Вікторії Грималюк, Вікторії Вербовецької, Тетяни Дзюбенко. Олени Шинкар, Олександра Ярошенка, вокально-інструментального ансамблю природничо-географічного факультету, вокального ансамблю інституту фізичного виховання і спорту, Народного хореографічного колективу природничо-географічного факультету «Роза вітрів» (художній керівник – Вікторія Канська). Артисти та самодіяльні колективи порадували аудиторію патріотичною піснею, вмілим музикуванням, запальним українським танцем, мистецьким виголошуванням літературних творів. Глядачі мали нагоду залишити під сценою теплі речі для бійців АТО.


Благодійна акція тривала кілька днів. У спеціальні скриньки, розміщені в інститутах та на факультеті, студенти і співробітники навчального закладу зібрали для українських військових 10171,05 грн: інститут історії, етнології і права – 458,5 грн, інститут математики, фізики і технологічної освіти – 842,55 грн, інститут іноземних мов – 2275 грн, природничо-географічний факультет – 3000 грн, інститут філології й журналістики – 1000 грн, інститут педагогіки, психології і мистецтв – 1608 грн, інститут фізичного виховання і спорту – 987 грн.

Протягом тижня до акції було залучено значну кількість людей, котрі приносили для бійців АТО теплі речі, медикаменти, засоби гігієни. 25 вересня 2014 року члени Ради студентського самоврядування Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського передали пакунки у Вінницьку молодіжну раду, звідки зібране доправлять нашим військовим.

Україна переживає найважчі часи за всю історію своєї незалежності. Право українського народу жити у вільній країні сьогодні відстоюють бійці АТО. Щодня, щогодини, щохвилини вони доводять собі і цілому світові, що наша нація народилась, що наша країна єдина у прагненнях і мріях. Тож нині, як ніколи, ми маємо об’єднувати спільні зусилля, аби гідно визначити власне майбутнє, можливість жити у демократичному суспільстві.

Віримо в нашу перемогу, у сильну, квітучу Україну. А її вірним захисникам, бійцям АТО, передаємо теплі речі й кошти, зібрані викладачами й студентами впродовж дводенної благодійної акції, й зичимо воїнам витривалості, мужності й сили духу. Хай береже вас, хлопці, Бог!

Репортаж, фото - Ірина Федорчук

переглядів: 1