Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

9.05.2014 р.



З-за моря-океану, іздалека
Нехай на крилах принесе лелека Вам щасні і погожі дні,
В гаразди вквітчані й пісні.
Аби майбутнє гарне мали,
В здоров'ї першість щоб тримали,
На втіху нам усім цвіли,
Завжди успішною були!
З віночка слів для Вас найкращі квіти,
А серед них – сердечне: "Многа літа!"


Шановна Ірино Євгеніївно!


В 50-літній ювілейний день народження бажаємо Вам здоров’я, щастя, родинного благополуччя, життєвої енергії. Нехай оптимізм, віра, надія допомагають Вам долати всі труднощі, нехай удача стане Вашою невід’ємною супутницею на життєвих дорогах!

З повагою колектив кафедри української літератури


ВІТАЄМО ІРИНУ ЄВГЕНІЇВНУ РУСНАК

Руснак Ірина Євгеніївна – проректор з наукової роботи, завідувач кафедри української літератури, доктор філологічних наук, професор, Відмінник освіти України (2009), Флагман освіти і науки України (2013), Академік Академії наук вищої освіти України (2013).

Високий професіоналізм, свіжість та оригінальність суджень, відповідальність перед власним покликанням, особлива делікатність і шляхетність у взаєминах притаманні їй, як керівнику, науковцю і педагогу.

Доля привела її на Поділля, де з 1996 року в стінах Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського продовжилося професійне зростання молодого вченого. Захоплення творчістю Уласа Самчука спонукало до копіткої праці, що у 2007 році увінчалася успішним захистом докторської дисертації, в якій науковець осмислила модифікацію національної історіософії у художній спадщині митця-емігранта.

За 30 років науково-педагогічної діяльності з-під пера талановитого вченого вийшло більше 160 наукових праць з історії української літератури, фольклористики, теорії літератури і методики викладання літератури в загальноосвітній і вищій школах. Серед них – «Думи та історичні пісні: тексти та їх інтерпретація» (1999), «Я був повний Україною…»: Художня історіософія Уласа Самчука: Монографія» (2005, 2009), «Із «когорти сурових лицарів традиційності»: Статті про творчість Уласа Самчука» (2007), «Український фольклор» (2010, 2012), «Художній світ прози письменників-вісниківців» (2011). Найбільш відомими стали праці, в яких Ірина Євгеніївна активно популяризує творчість визначного українського прозаїка Уласа Самчука. Вона – автор передмови до книги вибраних творів митця (2009), що об’єднала забуті в наш час роман «Кулак», цикл героїко-реалістичних оповідань «Месники» і збірку модерністських новел «Віднайдений рай». Сьогодні професорка працює над упорядкуванням першого тому десятитомного видання вибраних творів Уласа Самчука, до якого ввійде вся відома на сьогодні мала проза письменника.

Професор І.Є. Руснак є головним редактором наукового збірника «Літературознавчі студії» та масштабного проекту – серії «ХХ століття: від модерності до традиції», в якій побачили світ три унікальні книги наукових розвідок, архівних і маловідомих матеріалів про життя і творчість Леоніда Мосендза (2010), Юрія Клена (2012) і Галини Журби (2014).

Університетський учений лишень тоді може бути хорошим викладачем і вихователем наукової молоді, коли він не замикається у вузькому колі проблем. Широта філологічних інтересів професора І.Є. Руснак – основа її успіху як на викладацькій, так і на науковій ниві. Як відомий учений і обдарований педагог, прихильник найвищої духовно-інтелектуальної напруги, Ірина Євгеніївна вміє гуртувати навколо себе однодумців, заохочує їх до серйозного наукового пошуку.



переглядів: 1