Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

26-31.05.2014 р.

Підписання Угоди про співробітництво між Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського й Університетом Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві

26–31 травня 2014 року делегація Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського перебувала з офіційним візитом в Університеті Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві. Члени делегації взяли участь у святкуванні Дня Університету й офіційних зустрічах з керівництвом навчального закладу, де обговорено пріоритетні стратегічні напрями співпраці.

27 травня 2014 року в головному адміністративному будинку Університету Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві відбулася урочиста церемонія підписання Угоди про співробітництво між Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського й Університетом Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві.
Проректори двох Університетів обмінялися думками про пріоритетні стратегічні напрями діяльності навчальних закладів, зокрема про розвиток міжнародних зв’язків, мобільність викладачів і студентів, високу зацікавленість Університетів у розвитку наукової й академічної співпраці.

З вітальним словом перед учасниками церемонії виступив Ректор Університету Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві ксьондз, професор, доктор габілітований Станіслав Дзєконскі.
Угода про співробітництво між Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського й Університетом Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві націлена на встановлення і розширення взаємних зв’язків, розвиток наукових досліджень, освіти і вивчення культури народів-сусідів. У тісній співпраці сторони будуть здійснювати обмін науковими працівниками, викладачами і студентами для проведення спільних наукових досліджень і розробок, запровадження спільних магістерських програм, стажувань молодих фахівців, сприятимуть розвитку партнерських відносин між Україною і Польщею.

За підсумками проведених переговорів досягнуто домовленості про реалізацію окремих пунктів угоди. Вже у жовтні 2014 року студенти педуніверситету зможуть прослухати окремі спецкурси в Університеті Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві, ознайомитися з життям польських студентів, культурою польського народу. У травні 2015 року ІІЕП прийматиме студентську делегацію з Польщі.

Цікавим був діалог вінницьких учених з науковцями і студентами факультету історичних і суспільних наук (Wydziale Nauk Historycznych i Spolecznych), для яких вінницькі науковці прочитали кілька лекцій: "Українсько-російські взаємини: 1991–2014 роки", "Український Майдан 2014 року: причини, події, наслідки", "Польське Січневе повстання 1843 року на Поділлі", "Художня література як одне з джерел вивчення історії народу".

Підписання Угоди про співробітництво між Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського й Університетом Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві є важливою подією в розвитку українсько-польських відносин у сфері освіти.Проректор з наукової роботи,
доктор філологічних наук, професор Руснак Ірина Євгеніївна

переглядів: 1