21.05.2014 р.
Кожного року на території України виявляють десятки тисяч вибухонебезпечних предметів, що залишились з часів минулих війн та діяльності колишніх військових полігонів і частин. Боєприпаси, що не вибухнули, знаходять у різних місцевостях в усіх регіонах країни. Десятки людей щороку отримують поранення і каліцтва, гинуть як від незнання правил безпеки при знаходженні вибухонебезпечних предметів, так і від необережності, при намаганнях власноруч розібрати чи знешкодити боєприпас, здати його на металобрухт.
За ініціативи відділу виховної роботи педуніверситету 21 травня 2014 року відбулася зустріч студентів і працівників із заступником начальника групи розмінування у Вінницькій області, капітаном Швидким Миколою Олександровичем. Актуальність такої зустрічі визначається передусім тим, що всі студенти університету впродовж навчання проходять різноманітні практики: польові, археологічні, в оздоровчих таборах тощо. А отже, і студенти, і їх вихованці можуть зустрітися з ситуаціями, коли відповідні знання в прямому сенсі можуть врятувати їх життя. Микола Олександрович на високому професійному рівні розповів про попередження та наслідки надзвичайних ситуацій, про те, як поводитись при знаходженні вибухонебезпечних предметів без загрози життю та здоров’ю. Представлені фото- та відеоматеріал, макети бойових снарядів та саморобних вибухових пристроїв допомогли студентам більш реально оцінити рівень небезпеки, який несе необережне поводження з невідомими предметами.
Головна теза заходу: «Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети можуть лише спеціально підготовлені рятувальники-піротехніки, яких необхідно викликати за номером 101 при знаходженні невідомого предмета».
Репортаж - Т. Тертична
практичний психолог відділу виховної роботи університету
переглядів: 1