Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.
В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається Богом і людьми, блукає світом і ніде не може знайти притулку, бо загублений для свого народу.
Традиційно щороку перед великодніми святами в педуніверситеті проводяться майстер-класи з писанкарства, виховні години, виставки. Нинішнього року з ініціативи відділу виховної роботи вперше були проведені культурно-просвітницький захід «Великодні дзвони» та виставка «Великодня веселка», які проходили 16 квітня у мистецькому центрі навчального закладу. Студенти та працівники університету отримали гарну нагоду вкотре прилучитись до народних традицій, пов’язаних із найулюбленішим весняним святом усіх християн - Великоднем, днем Воскресіння Ісуса Христа.
Протягом дня усі бажаючі мали змогу відвідати виставку «Великодня веселка», у якій брали участь працівники і студенти навчального закладу. Презентація вабила різноманіттям: кольорові писанки з фондової колекції навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля, вишиті рушники початку ХХ століття, старовинні ікони, вишивані ікони сьогодення. Ароматом домашньої ковбаски, запіканки та рум’яної пасочки вабив святковий кошик.
У рамках великодньої експозиції працівники бібліотеки також представили чималу добірку літератури відповідної тематики.
Святкування Великодня в педуніверситеті продовжилось культурно-просвітницьким заходом «Великодні дзвони». Була святково прибрана сцена актової зали - світлиця. На покутті ікони, на столі паска, крашанки, печиво. Стіни в рушниках, гілочки верби, сім’я за столом готувала традиційні страви. Все як за часів наших предків.
Студентки інституту педагогіки, психології і мистецтв у святкових українських костюмах повідали глядачам історію та призначення кожного дня - від Вербної неділі до Великодня, розповіли цікаві легенди українського фольклору про походження великодніх писанок, про чудодійну силу верби, її цілющі надприродні властивості захищати людину від лихих сил, зупиняти навіть стихійні лиха. Глядачі отримали гарні враження від віршів, що декламували асистент кафедри географії Вікторія Канська, четвертокурсниця інституту педагогіки, психології і мистецтв Марина Сітарська, другокурсниця інституту філології й журналістики Юлія Геть. Завершився захід церковною піснею у виконанні чоловічого ансамблю студентів інституту педагогіки, психології і мистецтв.
Як увесь світ і увесь народ, так і ми маємо знати, що Великдень – це пам’ять про світлу подію воскресіння сина Божого - Ісуса Христа, який терпів за усіх нас розп’яття на хресті. Люди усієї планети зустрічають цей день по-особливому велично. Радіє земля, радіє все живе.
Вітаємо з прийдешнім святом Воскресіння Господнього, бажаємо гарних свят і смачної паски!