Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.26.12.2013 р.

МАЛЕЧІ ПРО ДУЖЕ ЦІКАВІ РЕЧІ

«Про майбутнього абітурієнта, який би став класним студентом, потрібно дбати заздалегідь», - такого принципу у своїй роботі дотримуються викладачі кафедри хімії природничо-географічного факультету і не відступають від нього навіть напередодні зимових свят, коли всі мріють відійти від справ буденних і хоч трішечки розслабитись.

Переконатись у цьому мали можливість ті, хто побував 26 грудня 2013 року на «Хімічному шоу» в одній із навчальних аудиторій.
Головними учасниками програми стали учні 5-В класу закладу «ФМГ №17 ВМР», котрі прийшли до студентів у гості разом зі своїм класним керівником, Тетяною Миколаївною Пльонсак (до речі, випускницею Вінницького педагогічного університету) та батьками.

Не звичайними конкурсами і розвагами, а різноманітними дослідами з яскравими магічними ефектами дивували малечу Фея, старий Хоттабич і Морозенко, ролі яких виконували доцент кафедри хімії Тетяна Михайлівна Дабіжук, третьокурсники Ігор Цигвінцев і Олег Ткачук. За ноутбуком асистував казковим персонажам першокурсник Дмитро Подзігун, щоб усе, що побачать школярі, стало видовищним і музично - довершеним.

Дітлахи вирушили у мандрівку на чарівному потязі. Їх поділили на три вагончики-команди, аби могли злагоджено участувати в хімічних експериментах.

Під час цікавих дослідів п’ятикласники спостерігали кольорові реакції, бачили «Джина в колбі», «Хімічний вулкан», «Вогняну метелицю», «Блискавку в склянці», «Хімічну сопілку», «Хустинку, що не згорає», охоче допомагали чарівникам чаклувати, весело приказуючи: «Хімічимо, хімічимо…». Наприкінці шоу вони запалили бенгальські вогники й отримали засекречене послання від Діда Мороза, прочитати яке змогли, скориставшись хімічним реактивом.

Сподіваємось, що запропоноване шоу таки справило гарне враження на дівчаток і хлопчиків і хтось із них обов’язково виявить бажання пов’язати своє життя з вивченням чудової науки, котра дуже цікаво трактує світ навколо нас.Репортаж - Ірина Федорчук

Фото - Ігор Дорохов

переглядів: 1