Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

03.12.2013 р.


Студенти і викладачі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (перш за все історики) зустрілися з німецько-польською командою експертів програми-діалогу «Європа у валізі», до якої увійшли директор представництва Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн, програмний директор Європейської Академії Берліну (ФРН) Вероніка Прісмеєр-Ткоч, професор Коледжу Європи (ФРН) Ханнес Адомейт, політолог Варшавського університету (Польща) Марек Педа, заступник голови райради м. Варшави (Польща) Міхал Матейка, співробітник фонду Конрада Аденауера Яков Девчич.

Проект реалізується в Україні 6-й рік поспіль. Наш навчальний заклад бере участь у цьому проекті вже вдруге, попередня зустріч відбулася 2011 року.
Члени експертної групи мали бліц-зустріч у дирекції інституту історії, етнології і права, розмовляли зі студентами та викладачами на болючі теми європейської інтеграції.


На початку спілкування пані Вероніка Прісмеєр-Ткоч зазначила:

«Ми не представляємо інтереси європейської комісії, щоб сказати лише, що ЄС – це дуже добре».


Експерти давали глибокий і багатосторонній аналіз подій і процесів, що відбуваються у Європі, аналізували українсько-європейські відносини. Студенти мали змогу задати питання й почути широкі, вичерпні, відверті відповіді.

Проект «Європа у валізі» дозволяє отримати інформацію від закордонних експертів, порівняти її з думками вітчизняних фахівців, істотно поглибити рівень знань на тему історії й сучасності інтеграційних процесів на європейському континенті.
Репортаж - доцент кафедри всесвітньої історії Олександр Неприцький

Фото - Ігор Дорохов

переглядів: 1