Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

Міжнародна науково-практична конференція

„ІНТЕГРОВАНИЙ ГАЛУЗЕВИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС:
СТАН, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ СТВОРЕННЯ
ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПУ”

14.10.2013 р.


13-15 жовтня 2013 року пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Інтегрований галузевий інформаційний ресурс: стан, проблеми, перспективи створення та забезпечення доступу», яка була проведена Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського спільно з бібліотекою Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Конференція відбувалася відповідно до плану роботи НАПН України на 2013 рік та завдань НДР «Теоретичні та науково-практичні аспекти створення інтегрованого галузевого інформаційного ресурсу в Державній науково-педагогічній бібліотеці України ім. В. О. Сухомлинського».

Дуже приємно та надзвичайно відповідально, що ДНПБ ім. В. О. Сухомлинського прийняла рішення провести Міжнародну науково-практичну конференцію у стінах нашого університету саме у рік відзначення 100-річного ювілею бібліотеки.

Відкрив роботу конференції доктор педагогічних наук, професор, ректор Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського О. В. Шестопалюк. Він привітав учасників конференції на подільській землі та повідомив, що історія бібліотеки – яскрава сторінка становлення та відродження університету, його досягнень і злетів. Бібліотека – ровесниця університету, тому осмислення історії університету неможливе без дослідження становлення і розвитку університетської бібліотеки.




Родовід університету і бібліотеки сягає початку минулого століття і вже 100 років бібліотека – важлива структура педуніверситету, яка здійснює інформаційне забезпечення навчального та науково-дослідного процесів ВНЗ, про що переконливо свідчить шановане ставлення до бібліотеки, без якої неможливе функціонування навчального закладу.

Ректорат докладає чимало зусиль для того, щоб бібліотека зміцнювала і зберігала інформаційний фонд, на належному рівні забезпечувала оперативний та якісний доступ до інформації. Відкриття двох електронних зал дозволило значно розширити традиційні рамки бібліотечного обслуговування.




З вітальним словом до делегатів конференції звернулася О.В. Николюк, начальник відділення організації видання навчальної літератури Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, яка зачитала привітання Міністра освіти і науки України Д.В. Табачника з професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек та сторічним ювілеєм бібліотеки.

З листом-привітанням до учасників конференції звернулася академік секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України доктор пед.. наук, професор, дійсний член НАПН України О.В. Сухомлинська. Діяльність нашої бібліотеки відзначена АПН України, ДНПБ ім. В.О. Сухомлинського.

В.С. Білоус, директор бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, проінформувала, що сьогодні бібліотека – важлива структура університету, яка складається з 2 абонементів та 6 читальних залів, у т. ч. 2 електронні зали на 88 ПК з підключенням до мережі Інтернет. Загальний ресурсний фонд нараховує понад 500 тис. одиниць зберігання.

Працівники бібліотеки дбайливо ставляться до духовної та інтелектуальної спадщини, збагачуючи її, зберігаючи та формуючи у традиційній паперовій формі та на електронних носіях. Університетська бібліотека – хранителька вікових традицій та активний новатор, центр розповсюдження знань, духовного та інтелектуального спілкування, культури.

Із входженням в еру інформаційного суспільства бібліотека активно розвивається відповідно до нових реалій.

Історія університетської бібліотеки – це доля людей, відданих її величності Книзі, справі освіти і виховання студентської молоді, сприяння науковим відкриттям і підтримка творчих особистостей.

Протягом двох днів роботи конференції відбулося пленарне засідання та два секційні засідання, в яких прийняли участь і працівники нашої бібліотеки Т. М. Баланюк, головний бібліограф з доповіддю «Інформаційно-бібліографічна діяльність бібліотеки ВДПУ ім. М. Коцюбинського» , В. С. Гадомський, інженер-програміст з виступом-презентацією «Інтернет-сервіси в роботі сучасної бібліотеки вищого навчального закладу» та І. В. Зарванська, головний бібліотекар з виступом «Концептуальна каталогізація в організації доступу до знань».




До участі у конференції залучилися віртуальні гості з Росії, директор Федеральної наукової установи «Наукова педагогічна бібліотека ім. К.Д. Ушинського Т.С. Маркарова, директор Тульського педагогічного університету ім. Л. Толстого Ю.В. Іванова та директор Центру електронних ресурсів ВАТ ЦКБ «БІБКОМ» О.А. Юдіна.

По завершенню пленарного засідання в мистецькому центрі університету відбулися урочистості з нагоди 100-річного ювілею бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.


Репортаж - заступник директора бібліотеки, Л.М. Воробйова

Фото - Ігор Дорохов, В'ячеслав Гадомський

переглядів: 1