Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

25.06.2013 р.

УРОЧИСТОЮ ХОДОЮ НА ШЛЯХ ПРОФЕСІЙНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

Літо… В цю гарячу пору у когось триває педагогічна практика, в інших позаду чергова екзаменаційна сесія, а хтось у поті чола свого (в прямому й переносному значенні цього слова) саме здає випускні іспити, переживає за оцінки, чекає вручення дипломів.

25 червня 2013 року 1587 випускників Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського у супроводі наставників та оркестру Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України, котрий є лауреатом фестивалю військових духових оркестрів «Сурми Конституції» та «Сурми Поділля», пройшли урочистою ходою до пам’ятника Великому Сонцепоклоннику, чиє ім’я носить наш навчальний заклад.

Такій традиції ось уже три роки. Започаткована ініціатива 2011-го ректором ВДПУ, професором О.В. Шестопалюком. Відтак викладачі й студенти навчального закладу мають за честь пройтись у величезній колоні проспектом Коцюбинського, щоб віддати данину шани славетному землякові й покласти квіти до підніжжя пам’ятника.

Урочисте зібрання з нагоди віншування випускників вели викладач кафедри географії В.В. Канська та п’ятикурсник інституту історії, етнології та права О. Остаповець. Зі знаменною подією студентів ВДПУ привітали Заслужений працівник освіти України, академік Академії наук вищої освіти України, доктор педагогічних наук, професор, ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського О.В. Шестопалюк, начальник Департаменту освіти Вінницької міської ради В.В. Буняк, заступник голови Вінницької обласної ради С.С. Нешик, декан-директор інституту історії, етнології та права, доцент Ю.А. Зінько, завідувач кафедри педагогіки, професор О.В. Акімова; напутнє батьківське слово на добрі справи виголосила старший викладач кафедри спорту і спортивних ігор Т.М. Дідик - мати випускника інституту фізичного виховання і спорту. Усім педагогам, котрі щедро засівають освітню ниву розумним, мудрим, добрим, вічним, від імені своїх ровесників подякувала магістрант інституту математики, фізики і технологічної освіти В. Бірченко. Пісню «Тут моя земля» подарували друзям студентки інституту філології та журналістики Олена й Лілія Кравчук.
До рідного університету поверталися з піднесеним настроєм. Дуже приємно, що й вінничани і гості нашого міста приязно зустрічали випускників Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Щирими посмішками проводжали урочисту ходу пасажири міського транспорту, подавали сигнали-вітання водії, на що випускники дружно скандували: «Пе-да-го-гіч-ний!». Прибувши до студмістечка, випускникам і викладачам аж ніяк не хотілося розходитись. Ще кілька хвилин усі разом слухали музику духового оркестру і навіть пританцьовували.

Маємо надію, що ви, шановні випускники, запам’ятаєте цей день як один із найкращих, згадуватимете почуття, що переповнювали душу, і знову й знову хотітимете бодай на мить повернутися в роки своєї студентської юності. Нехай у життя веде вас мрія! Хай усім вам щастить!Репортаж - Ірина Федорчук

Фото - Ігор Дорохов, Олександр Кузьминський

переглядів: 1