Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади
зі спеціальності «Математика»
серед студентів педагогічних університетів


09-12.04.2013 р.


9–12 квітня 2013 року на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського ось уже втретє проводиться ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Математика» серед студентів педагогічних університетів. Учасниками заходу стали 40 юнаків і дівчат із 20 вищих педагогічних навчальних закладів країни. Честь нашого університету захищали третьокурсниці інституту математики, фізики та технологічної освіти Наталія Чабан та Оксана Студент.

Традиційно така математична олімпіада проводиться у два тури, на кожному з яких упродовж чотирьох годин учасники мають розв’язати п’ять задач підвищеного рівня складності: спочатку з вищої математики (перший тур), а потім з елементарної, шкільної математики (другий тур). Роботи перевіряє журі олімпіади. Цього року до складу журі, очолюваного доктором фізико-математичних наук, професором, директором фізико-математичного інституту Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Працьовитим М. В., увійшли відомі в олімпіадному математичному русі України особистості: доктор фізико-математичних наук, професор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Конет І.М., доктор фізико-математичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Курченко О.О., кандидат фізико-математичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Нестеренко О.Н., кандидат технічних наук, доцент Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Закусило А.І., кандидат фізико-математичних наук, доцент Сумського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Ніколаєва К.В., а також викладачі кафедри математики і методики навчання математики нашого університету: Тимошенко О.З., Ясінський В.А., Абрамчук В.С., Бак С.М., Вотякова Л.А., Ковтонюк М.М.

Після напруженої розумової праці учасники олімпіади мали можливість відпочити, познайомитись із визначними місцями Вінниці. Оргкомітет олімпіади організував для гостей перегляд вистави «Анна Кареніна» у виконанні акторів Вінницького академічного музично-драматичного театру імені М.Садовського, екскурсії до Музею Військово-Повітряних Сил Збройних Сил України, до краєзнавчого музею, на виставку «Золота Скіфія», до Музею ретроавтомобілів.
За результатами олімпіади було визначено переможців. Нікого не здивувало, що диплом першого ступеня здобув Олександр Карпенко – магістрант Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Справа в тому, що це вже п’ята перемога юнака на Всеукраїнських студентських олімпіадах із математики, причому минулого року він також став абсолютним лідером. Дипломами другого ступеня нагороджено двох студентів: Наталію Думбраву (Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського) та Віталія Федачківського (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. З приємністю констатуємо, що володарем диплому третього ступеня стала студентка інституту математики, фізики і технологічної освіти нашого університету Наталія Чабан До речі, у Наталії це вже друга нагорода всеукраїнського рівня: минулого року вона здобула диплом третього ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Математичні науки».
На належному рівні виступили на олімпіаді Оксана Студент, показавши 13-й абсолютний результат, та талановитий другокурсник ІМФТО Павлишен Володимир, який був позаконкурсним учасником.
Вітаємо призерів олімпіади з перемогою і бажаємо їм та всім учасникам подальшого наукового зростання, успіхів у вивченні цариці наук, нових перемог у математичних змаганнях!


Репортаж - Олексій Панасенко, заступник декана-директора ІМФТО з наукової роботи


Завдання олімпіади (скачати) ...

Розвязання завдань олімпіади (скачати) ...

переглядів: 1