Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

14.03.2013 р.


14 березня 2013 року з офіційним візитом на Вінниччину завітала фінська делегація, очолювана Надзвичайним та Повноважним Послом Фінляндії в Україні Ар’єю Макконен. У першій половині дня вона провела кілька зустрічей із керівниками області й міста, а по обіді в рамках програми перебування у нашому місті побувала з офіційним візитом у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського.

Посол із великим задоволенням відрекомендувала студентству ВДПУ фінського професора Пекку Віссурі, котрий мав прочитати лекцію на тему: «Фінсько-українські паралелі у воєнній історії від Полтавської битви до ІІ Світової війни», і висловила сподівання, що за допомогою наочності викладач-історик зможе довести, що між нашими країнами є багато спільного.
Під час діалогу з адміністрацією університету Ар’я Макконен подякувала ректорові за теплу зустріч і розповіла про фінську освіту:

- В останнє десятиріччя Фінляндія тримає першість серед країн Європи за рівнем освіти. Це гарний знак, бо фіни завжди цінували освічених людей. Надзвичайно шанують у нашій країні професію вчителя. Щороку при вступі у вищі педагогічні навчальні заклади великий конкурс. Педагогів всіляко підтримує держава, вони мають гарну заробітну плату. Потрібно зазначити, що школи Фінляндії у чудовому стані, вони є однією зі складових розвитку інфраструктури освіти. Школярі в будь-яких районах країни мають однакові умови й можливості для навчання, адже влада піклується, щоб кошти на фінансування освіти доходили і в найвіддаленіші куточки держави.

Пані Макконен повідала, що у Фінляндії нині працюють над вирішенням проблеми щодо спрощення візового режиму:

- Це дуже важливо для сучасної молоді, особливо студентів, які прагнуть подорожувати, знайомитись з іншими культурами, вивчати іноземні мови, відкривати для себе більше країн.

Спілкуючись із фінською делегацією, ректор університету, професор О.В. Шестопалюк ознайомив гостей з історією навчального закладу, говорив про важливість педагогічної освіти, студентське життя молоді, висловив пропозицію щодо співпраці з фінськими навчальними закладами в галузі наукових досліджень, освітньої та культурно-просвітницької діяльності.

Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндії в Україні та супроводжуючі її особи відвідали музейно-просвітницький центр педуніверситету. Екскурсії для високоповажних гостей провели другокурсниці інституту історії, етнології та права Олеся Коваль (музей історії університету) та Ольга Михальчишина (музей етнології Поділля), третьокурсниця інституту філології та журналістики Юлія Майданюк (музей М.М. Коцюбинського).Репортаж - Ірина Федорчук

Фото - Ігор Дорохов

переглядів: 1