Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.
12 лютого у музейно-просвітницькому центрі університету відбулася мистецька акція «Митця творіння вічне», присвячена постаті заслуженого художника України Володимира Смаровоза.
Цей захід, організований і проведений кафедрою української літератури, став свідченням великої поваги до митця, скульптури якого виставлені у галереях Міністерства культури України і Молдови, Спілки художників України, музеях України і Молдови, приватних колекціях Франції, Німеччини, Італії, Великобританії, США.
Мистецька акція стала подією для університету ще й тому, що дружина художника Тетяна Григорівна подарувала музейно-просвітницькому центру модель пам’ятника Михайлові Коцюбинському.
Оскільки наш культурницький осередок перебуває на етапі формування своїх музейних фондів, то кожен експонат є цінним для окреслення самобутніх концепцій комплексу.
Студенти інституту філології й журналістики і викладачі кафедри української літератури обговорили краєзнавчі проблеми, зокрема архітектурні тенденці сучасної Вінниці, скульптурні ансамблі Поділля, автором яких є В. Смаровоз. Дружина скульптора відзначає: «Його герої нерідко перебувають у діалозі зі своїм «Я», часом, історією. В скульптурах, як і в ньому самому, захоплює музика цільної людини. Не дослухавшись до цієї музики, не відчувши гармонії, органічності, глибинних зв\’язків між автором і його витвором, немає сенсу аналізувати його як митця, скульптора».
Заходи такого рівня не лише інтенсифікують виховну та громадську роботу, а й окреслюють нові орієнтири студентів та викладачів, ще раз звертають увагу до того, що збагачує нашу культуру і духовність.