Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

22.02.2012 р.

Святкуємо День рідної мови


22 лютого 2012 року з ініціативи кафедри української мови інституту філології й журналістики була проведена студентська конференція «Етнос. Мова. Культура».

Організатором заходу була доцент кафедри української мови, кандидат філологічних наук О.А. Павлушенко. Саме під її керівництвом і відбувалась підготовка студентів третього курсу до конференції, котрі мали за мету відобразити взаємозв’язок між українською народною культурою та мовою, глибше пізнати тонкощі техніки народних ремесел та простежити надзвичайно цікаву етимологію їхніх назв.

Різноманітні теми виголошуваних доповідей широко презентували декоративно-прикладне мистецтво українців. Ірина Швандер (3-У) познайомила нас із вербалізацією символів декоративно-ужиткового мистецтва. Олена Кривак (3-Г) та Ростислава Верблян (3-У) представили аудиторії традиційні техніки оздоблення одягу українців. Наталя Телюх (3-Г) та Ольга Семиляк (3-У) розкрили семантику вишитого рушника в житті українців, а також техніки вишивання. Іванна Пастушина (3-Г) представляла декоративні прикраси українок. З особливостями народної витинанки та її значеннями ознайомила присутніх Ірина Юрченко (3-У). Наталя Липовецька (3-Г) та Оксана Калінчук (3-Г) розкрили перед нами номінації декоративних головних уборів та їхніх елементів. Українські традиції настінного розпису були широко висвітлені в доповіді Алли Сабчук (3-У). Юлія Ковальова (3-У) ознайомила студентство з мистецтвом фарб на склі, а Галина Гордун (3-Г) повела учасників конференції у світ українського гончарства.



Надзвичайно цікавою інформацією про тканини у традиційному інтер’єрі української хати поділився старший викладач кафедри етнології та спеціальних історичних дисциплін В.А. Косаківський, представивши артефакти тканин, що були зібрані з усіх куточків Вінниччини, та експонати родинної колекції.

Після закінчення конференції присутні мали можливість ознайомитись зі зразками декоративно-прикладного мистецтва, зібрані студентами третього курсу й представлені як виставка.

Із упевненістю можемо стверджувати, що конференція була дуже цікавою, інформативною. Учасники й присутні збагатилися новою інформацією про незбагненну культуру українського народу, відчули гордість за наших майстрів та майстринь, які вкладали душу у свої вироби, власними руками творили справжні шедеври, що переживуть віки.



Текст - Мирослава Смільська,
студентка 3 курсу ІФЖ
Фоторепортаж - Ігор Дорохов