Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

Регіональна наукова конференція
"Виховання молоді на принципах християнської моралі",

присвячена 100-річчю
Вінницького державного педагогічного університету
імені Михайла Коцюбинського


16.02.2012 р.
16 лютого 2012 року на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського ось уже втретє пройшла наукова конференція «Виховання молоді на принципах християнської моралі», ініційована Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, відділом виховної роботи педуніверситету та Вінницьким єпархіальним управлінням УПЦ.

Нинішнього року конференція змінила свій формат: з університетської переросла в регіональну. Участь у заході взяли священики Вінницької та Хмельницької єпархій Української православної церкви, представники Української греко-католицької церкви, студенти і викладачі ВДПУ та інших навчальних закладів.

Пленарне засідання розпочалось молитвою й благословенням митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Симеона. Владика привітав викладачів, студентів, представників духовенства і висловив побажання, щоб такі конференції були зустрічами, що дають результат. В його виступі звучали мудрі настанови, аби впродовж студентського життя молодь пізнавала не лише науку знань, а й науку добра, справедливості, милосердя - основних складових християнської Любові.

За плідну роботу у вихованні молодого покоління, формування духовних цінностей студентів у процесі навчання Владика Симеон вручив архієрейську відзнаку проректору з науково-педагогічної роботи Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, доценту О.І. Криворучку.

Під час пленарного засідання були заслухані доповіді протоієрея Сергія Пречишина – «Ректор КДС Амвросій (Полянський): методи його педагогіки. 1906-1918 рр.», кандидата наук із соціальних комунікацій, асистента кафедри журналістики ВДПУ У.О. Лешко – «Молитва як жанр релігійного дискурсу на сторінках дитячого християнського журналу «Зернятко», протоієрея Олега Кожушного – «Релігія, філософія і наука на початку ІІІ тисячоліття», студентки 1 курсу інституту філології та журналістики Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Т. Колодій - «Внесок молодого покоління у розвиток християнства», студентки 3 курсу інституту філології та журналістики Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Т. Токар - «Храм Святителя Миколая Христова як символ християнства на Вінниччині», ієромонаха Григорія Рогацького – «Ісус Христос – ідеал сучасної молоді», студентки 3 курсу інституту філології та журналістики Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Т. Кондель - «Вознесенська церква села Уланів», кандидата педагогічних наук Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського В.В. Каплінського - «Шляхи формування мотиваційно-ціннісної сфери особистості педагога».

Цікаві дискусії та обговорення важливих проблем, порушених у наукових дослідженнях, тривали під час роботи секцій: «Роль християнської моралі у формуванні духовних цінностей молодого покоління», «Історія та сучасність суспільно-релігійного життя в Україні», «Християнські мотиви в літературі та мистецтві», «Історія християнських храмів», «Психологічні аспекти духовно-морального становлення людини». Широкий діапазон філософських, релігійних, наукових питань сприяли розширенню пошукових робіт, прагненню знайти істину, виявленню зв’язків між теологією та соціальним потребами сучасного суспільства.

Варто наголосити на тому, що подібні заходи мають неабиякий вплив на моральність і духовність особистості, формування якостей характеру, розвиток душевної краси й гармонії, сприяють кращому розумінню людської сутності.

За матеріалами ІІІ регіональної наукової конференції незабаром вийде збірник наукових статей «Виховання молоді на принципах християнської моралі».

Текст - Ірина Федорчук
Фоторепортаж - Ігор Дорохов