1.12.2011 p.
ТВОРЧА ПРОФЕСІЯ СУЧАСНОГО ПСИХОЛОГА-ПРАКТИКА
1 грудня 2011 року на базі нашого університету, в Інституті педагогіки, психології і мистецтв пройшов ІІ Фестиваль практичної психології.
Професія сучасного психолога-практика, без сумніву, належить до творчих, бо досягнення майстерності залежить не лише від успішності навчання й набуття певної суми знань і навичок у ВНЗ, а й значною мірою від багатьох особистих якостей і здібностей людини, її прагнення досягнути певних вершин.
Для мене, студентки 5 курсу, на даний момент є актуальними питання професійного становлення, самовизначення та самореалізації в подальшому житті. Саме зараз здійснюється один із найважливіших виборів: куди піти працювати, який напрямок роботи обрати, чи зможу на повну застосувати отримані за час навчання знання, чи зможу стати справжнім психологом?..
Час вибору і сумнівів… Та головне - обрати правильний шлях.
За п’ять років ми багато чому навчились, багато чого зрозуміли, вдосконалили, можливо, змінили, відкриваючи таємниці психології разом із нашими викладачами. Проте й цього замало! Особисто я вважаю, що людина, яка прагне досягти вершин у своїй професії не повинна обмежуватись знаннями, які отримує на парах. Вона має знайти якомога більше варіантів для саморозвитку: відвідування конференцій, різноманітних тренінгів, майстер-класів, самоосвіта, переймання досвіду у компетентних професіоналів тощо. Все це допоможе вдосконалитись, отримати певний досвід, набути впевненості у своїй професійній діяльності. І дуже добре те, що старше покоління підтримує нас у цьому й усіляко сприяє.
1 грудня 2011 року на базі нашого університету, в Інституті педагогіки, психології і мистецтв пройшов ІІ Фестиваль практичної психології за підтримки Вінницького обласного товариства психологів та психотерапевтів. Метою заходу стала популяризація практичної діяльності психологів-практиків та підняття психологічної культури фахівців соціально-гуманітарного профілю.
На урочистому відкритті декан-директор ІППМ, доц. Н.І. Лазаренко наголосила на тому, що професія психолога нині є дуже важливою (в нашому інституті функціонують такі напрямки, як «Практична психологія» та «Психологія»), і тому студенти залучаються до конференцій, майстер-класів, фестивалів психологічного спрямування, аби підвищити свою компетентність. Організатор фестивалю - старший викладач кафедри психології, голова Вінницького обласного товариства психологів та психотерапевтів Т.О. Комар, зазначила, що дана подія є значимою для кожного учасника, оскільки власний досвід передають відомі психологи міста, майстри своєї справи О. Мостова, І. Яворська, Л. Євсєєва, Т. Кривоніс, А. Киливник, Ж. Сидоренко, Н. Сергієнко та ін.
Після попереднього знайомства з тренерами, котрі пропонували найрізноманітніші напрямки роботи, учасники фестивалю мали змогу обрати два ворк-шопи тривалістю півтори години, які б хотіли відвідати. Були представлені такі теми: «Нове у дитячих розладах», «Робота з проективною генограмою», «Сни в груповому аналізі», «Робота з довірою», «Робота з життєвими ресурсами», «Дитячі страхи», арт-терапія (робота зі склом), піскова терапія тощо. Виявляється, важко обрати лише два майстер-класи, оскільки всі запропоновані є цікавими, насиченими, а головне - надзвичайно важливими для подальшої роботи й саморозвитку.
У рамках фестивалю відбулося засідання круглого столу, під час якого учасники та тренери ділилися враженнями щодо проведеної роботи. Незважаючи на втому, студенти були дуже задоволені, мали піднесений настрій, оскільки кожний відкрив для себе щось нове, а хтось, можливо, зробив доленосний професійний вибір. Єдиним проханням було проводити подібні фестивалі якомога частіше, адже молоде покоління прагне нових знань.
На офіційному закритті кожний учасник отримав сертифікат про участь у майстер-класах під егідою Вінницького обласного товариства психологів та психотерапевтів.
О. Пастушенко
студентка 5 курсу ІППМ