Головна

Шановні викладачі та здобувачі вищої освіти!

Програма USAID «Справедливість для всіх» та Управління ООН з протидії наркотикам і злочинності / United Nations Office of Drugs and Crime організовують онлайн захід, присвячений запуску Серії навчальних модулів з протидії корупції в Україні.

Загальною метою ініціативи Управління ООН GRACE (Global Resource for Anti-Corruption Education and Youth Empowerment – Глобальний ресурс для освіти в галузі протидії корупції та розширення можливостей молоді) є формування світогляду та мислення наступного покоління, створюючи культуру несприйняття корупції серед молоді й використовуючи трансформаційну силу освіти й безперервного навчання та інновацій. Через ініціативу GRACE Управління ООН надає підтримку лекторам закладів вищої освіти у їхніх зусиллях посилити студентів і молодь знаннями й навичками для кращого розуміння та подолання проблем, пов’язаних із корупцією.

Запрошуємо викладачів, студентів і всіх зацікавлених взяти участь в онлайн-презентації Серії навчальних модулів з протидії корупції в Україні, що відбудеться 31 травня 2023 року о 15:30-18:00 в онлайн форматі в Zoom. Попередня реєстрація за покликанням.


Шановні здобувачі вищої освіти!

Офіс доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції підготував серію вебінарів на тему антикорупції та доброчесності.

Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як студенти можуть долучатися до розбудови прозорого й доброчесного освітнього середовища, отримати практичні знання, познайомитися з такими ж активними студентами зі всієї України, реєструйтеся на серію вебінарів від Офісу доброчесності НАЗК.

До 21 квітня 2023 р. заповніть форму для реєстрації за покликанням.

Вебінари проводитимуться з 27 квітня по 25 травня, щочетверга о 15:00.

Під час вебінарів ви:

• отримаєте корисні навички та знання від експертів зі сфер освіти та доброчесності;

• налагодите контакти з такими ж активними студентами зі свого закладу та інших ЗВО України;

• створите концепцію проєкту, який потім зможете втілити в життя.


До уваги здобувачів вищої освіти!

Офіс доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції спільно з Українською асоціацією студентів розробили та підготували освітній онлайн-курс «YOUніверситет», який допоможе студентам розібратися у власних правах та навчитися ефективно їх відстоювати; дізнатися, як у законний спосіб можна сприяти зниженню корупційних проявів у країні та розвинути нульову толерантність до будь-яких проявів корупції й недоброчесності. Водночас онлайн-курс допоможе розібратися із тим, що таке студентське самоврядування та як у повній мірі використовувати всі його можливості, щоб зробити своє студентство яскравим і комфортним.

Курс можна переглянути, перейшовши за посиланням.

Програма навчання складається з:

І Модуля: «Я студент: що дає цей статус».

1. Можна & треба: права та обов’язки студента.

2. Університет і місце доброчесності в ньому.

3. Плагіат та академічна культура: говоримо про актуальне.

4. Корупційні ризики у ЗВО: яку стратегію обрати студенту.

ІІ Модуля: «Студентське самоврядування: що це, навіщо, як потрапити».

1. Основне про ОСС – те, що має знати кожен.

2. Поговоримо про вибори до ОСС.

3. Фінансування ОСС.

4. Студентське самоврядування та управління проектами.

5. Хочемо – можемо: як ОСС впливають на якість освіти.


Пройти відповідний курс можна у будь-який зручний час з будь-якого гаджета з доступом до інтернету. Після успішного завершення навчання здобувачі вищої освіти отримають сертифікат.


ВАЖЛИВО: для проходження курсу спочатку необхідно зареєструватися на начальній платформі NAZK.Study, а після цього – пройти реєстрацію на обраний курс.


До уваги суб’єктів декларування!

Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 03.05.2022 № 22-03/11144-22 «Про особливості організації кампанії декларування 2022 року в умовах воєнного стану» інформуємо.

03.03.2022 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни (далі – Закон № 2115-ІХ), яким відтермінувала строк подання фізичними особами документів, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, на строк до трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи.

Ураховуючи положення Закону № 2115-ІХ, Національне агентство підготувало роз’яснення від 07.03.2022 № 4 (далі – Роз’яснення) щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок).

Пропонуємо суб’єктам декларування ознайомитись з роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.02.2022 № 2 та від 07.03.2022 № 4, які розміщені на офіційному вебсайті Національного агентства.

Водночас Національне агентство надає суб’єктам декларування можливість подавати декларації навіть під час війни.

Якщо декларант має на руках всю необхідну інформацію для заповнення відповідної декларації, а також бажає її подати, то це можливо зробити через персональний кабінет у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.


До уваги працівників педуніверситету!

На виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), а також рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10 червня 2020 р. розпочата робота системи електронного декларування.

Система електронного декларування передбачає, що, в період з 00 годин 00 хвилин 01.01.2022 року до 00 годин 00 хвилин 01.04.2022 року, суб’єкти декларування зобов’язані подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту "а" пункту 2 частини першої статті 3 вказаного Закону до суб’єктів декларування відносяться посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

До посадових осіб Педуніверситету, які наділені повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські функції, і відповідно, зобов’язані подавати декларацію, належать:

– ректор;

– проректори.

Відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей зазначених в декларації несуть суб’єкти декларування.

Важливо! З метою зазначення достовірних відомостей про сукупний дохід, суб’єкти декларування мають звернутися до Державної фіскальної служби за місцем реєстрації для отримання довідки про доходи за 2021 рік

Роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій, а також відео інструкції стосовно їх заповнення розміщені на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції