Fb

Профспілкова організація університету

Положення про первинну профспілкову організацію

Доповідь на IV звітно-виборній профспілковій конференції ВДПУ

Участь в акції протесту. Київ 2006 р.

Первинна профспілкова організація Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського є добровільним об’єднанням членів профспілки, співробітників та студентів вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, метою якої є представництво, здійснення та захист соціально-економічних, учбових прав та інтересів членів профспілки. Діяльність організації здійснюється згідно чинного законодавства України, Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, Статуту профспілки працівників освіти і науки України, Статуту Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.

Голова профспілкового комітету: Баюрко Микола Васильович.
Заступник голови: Овсяннікова Олена Петрівна.
Місцезнаходження: Україна, 21001, м. Вінниця. вул. Острозького,32, навчальний корпус № 1, 2 поверх, кімнати: 222, 224, 225.
Телефон: 27-51-04. Електронна адреса: profkom_BMW@ ukr.net

Історична довідка

Перші згадки про роботу профспілкової організації навчального закладу датуються 1922 роком. Саме тоді було укладено документ, в якому зазначалось, що всі працівники обов’язково повинні бути членами профспілки.

конференція
Звітно-виборча профспілкова конференція університету.

У 1926 р. створено Вінницьку окружну філію профспілок „Робос”, до якої входило 10 місцевих комітетів. Четвертий комітет філії об’єднував працівників Вінницького інституту народної освіти, Українського педтехнікуму та міської школи №12.

1930 роком датуються окремі аспекти діяльності профкому інституту Соцвиху (так називався нинішній педагогічний університет). Профком очолював організацію інституту, профбюро – факультети, підрозділи, профгрупорги – академічні групи. Профспілка сприяла навчальній, науковій і творчій роботі студентів.

В 1933-34 рр. нараховувалося 322 члени профспілкової організації інституту. В центрі її уваги – будівництво допоміжного господарства, налагодження соцкультпобуту, відпочинку студентів та викладачів інституту. Багато уваги приділяється навчальному процесу та виховній роботі. З 1947 р. посилився студентський профспілковий рух (з 756 студентів 600 були членами профспілки).

В повоєнні роки молодь активно відбудовує матеріальну, навчальну базу інституту, бере участь у створенні будівельних і сільськогосподарських загонів для надання допомоги селу і місту.

Особливо пожвавилось профспілкове життя в роки розбудови інституту. Наприкінці 70-х рр. - початку 80-х рр. - спорудження студентського містечка, нових гуртожитків, обладнання навчальних приміщень. Вивчається досвід роботи студентських клубів зарубіжних країн. За ініціативи профкому з 1987 р. розпочав роботу санаторій-профілакторій „Педагог”, де щороку оздоровлюється понад 1200 студентів університету.

Зустріч профактиву
Зустріч профактиву з представниками ФПУ

За підтримки профкому в університеті діють 6 народних колективів.

За період існування двох профспілкових організацій в університеті було зроблено чимало, але час вимагав нових кроків у розвитку, нових форм роботи, розширення сфери діяльності профспілки.

90-річчя профспілки освіти вінничини

В 2003 р. на об’єднаній профспілковій конференції працівників і студентів університету було прийнято рішення про об’єднання двох профорганізацій в одну. Метою об’єднання було покращення організаторської роботи, зміцнення єдності профспілок у вирішенні соціальних проблем, упорядкування використання профспілкових коштів, прийняття спільного колективного договору, поліпшення співпраці з іншими профспілковими, громадськими організаціями.

Сьогодні Первинна профспілкова організація Вінницького державного педагогічного університету активно працює і нараховує близько 7000 чоловік.

Профспілка активно долучається до процесів реформування університетського життя, його демократизації, входження до Болонського процесу. Активно діють 17 профбюро, 278 профгруп інститутів, факультетів.

Структура Первинної профспілкової організації Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Основні напрямки діяльності комісій