День відкритих дверей

17.02.2018 р.


Для кожного старшокласника надзвичайно гостро стоїть питання вибору навчального закладу для вступу: здобуття освіти та спеціальності. Для ознайомлення майбутніх абітурієнтів із особливостями вступу та навчання у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М. Коцюбинського(лютий місяць) щосуботи проводяться дні відкритих дверей.

Старшокласники мають можливість побачити інфраструктуру навчального закладу: навчальні корпуси, бібліотеку, спортивні та ігрові майданчики, гуртожитки, їдальню.

Корисним є спілкування із адміністрацією навчального закладу, деканами факультетів(інститутів), відповідальними особами приймальної комісії, які надають повну інформацію щодо спеціальностей, підготовку яких здійснює навчальний заклад, предмети ЗНО, особливості подання документів та зарахування на державну та комерційну форми навчання.

17 лютого 2018 р. на факультеті історії, етнології і права було проведено пробне тестування з історії України, у якому взяли участь більше ста випускників шкіл.

Декан факультету історії, етнології і права професор Зінько Юрій Анатолійович поінформував старшокласників про те, що факультет готує бакалаврів з галузі знань (спеціальності) 01 Освіта 014 Середня освіта (Історія. /Історія і правознавство, Історія та українознавство й краєзнавчо-туристична робота) та 081 Право (термін навчання 4 роки), а також магістрів спеціальності 01 Освіта 014 Середня освіта (Історія і правознавство, Історія та українознавство й краєзнавчо-туристична робота) й 032 Історія та археологія (1,5 роки навчання).

Навчально-виховний процес забезпечують висококваліфіковані фахівці, які є кандидатами та докторами історичних наук, кандидатами юридичних наук та кандидатами наук з державного управління й мають наукові звання доцента або професора. Навчальні аудиторії обладнані сучасними технічними засобами: Smart-board, мультимедійними дошками, комп’ютерами та проекторами. На факультеті функціонує комп’ютерний клас із доступом до мережі Інтернет, нормативних баз, бібліотечної системи, бази web of sience.

На факультеті домінує культ науки. Щорічно науковці факультету публікують монографічні дослідження, навчально-методичні посібники й підручники.Також здійснюється випуск періодичних наукових видань «Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Історія», «Вісник факультету історії, етнології і права». Студенти свої наукові дослідження публікують у збірнику наукових праць “Вісник студентського наукового товариства”.Зокрема функціонують проблемна група з дослідження регіональної історії (історії Східного Поділля), навчально-наукова лабораторія з етнології Поділля, Подільський центр прав дитини.

Гордістю факультету є його випускники, які успішно працюють у загальноосвітніх школах, коледжах, вищих навчальних закладах, є керівниками освітніх установ, державними службовцями, співробітниками правоохоронних органів, працівниками екскурсійних бюро, займаються творчою й науковою роботою. Понад 200 наших вихованців захистили кандидатські дисертації та біля 30 – докторські.

Свої теоретичні знання студенти мають можливість закріпити під час педагогічної практики у загальноосвітній школі, правової – в органах МВС, прокуратури, суду, а також музейно-архівної і польової археологічної й етнографічної практик.

Відповідальний секретар приймальної комісії доцент Рогач Віктор Васильович ознайомив старшокласників із Правилами прийому до Педуніверситету, особливостями створення особистого кабінету, терміном подання заяв та документів із результатами ЗНО й зарахування на навчання.

Завідувач кафедри правових наук та філософії доцент Яременко Олександр Іванович ознайомив старшокласників із перевагами вступу на спеціальність право. Зокрема, державотворчі процеси, які відбуваються в сучасній Україні вимагають наявності висококваліфікованих фахівців у сфері права та публічного управління. Випускники мають можливість працевлаштування: в органах державної виконавчої влади; в органах місцевого самоврядування; в судах загальної юрисдикції і спеціалізованих судах; в органах прокуратури; в органах Міністерства юстиції України; в системі нотаріату; в адвокатурі; в юридичних службах підприємств усіх форм власності; в юридичних навчальних закладах.

Пробне тестування з історії проводили професор Романюк Іван Миронович, доценти Кузьмінець Наталія Петрівна та Стадник Олена Олексіївна, які не лише озвучили правильні відповіді, але й надали консультацію щодо проблемних питань у тестових завданнях. Старшокласники мали можливість перевірити власні знання з історії, структуру тестів ЗНО, звернути увагу на питання, які потребують додаткового вивчення.

Старшокласники поділилися своїми очікуваннями:

Галина Дида, Літинський район, с. Петрик: "Вчитель - це цікава професія, яка мені подобається з дитинства. Я хочу добре скласти ЗНО та приєднатися до дружньої родини історичного факультету".

Гуменський Владислав, Шаргородський район, с. Зведенівка: "Мене вабить перспектива захищати права та свободи людей".

Матвійчук Валентина, Тиврівський район, с.Тростянець: "Мені подобається вивчати історію України, також я мрію навчати дітей".

Олександр та Олексій, м. Вінниця, школа № 13 "Ми хочемо стати юристами. Працювати в правоохоронних органах".

Студенти ФІЕП ознайомили старшокласників із результатами археологічної, табірної, судово-правоохоронної, археографічної практик, поділилися враженнями від навчально-виховного процесу та закликали вступати саме до Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Дні відкритих дверей у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М. Коцюбинського – чудова можливість познайомитись із найстаршим вищим навчальним закладом Поділля (створений у 1912 р.), особливостями вступу, навчального процесу, соціальною інфраструктурою вишу.

Репортаж - Сергія Лапшина, Юрія Зінька



переглядів: 1