На навчання до Німеччини
22.09.2017 р.
"Навчатись в Німеччині - цілком реальна справа. Цього слід лише дуже сильно захотіти!" - запевняє студентка 6 курсу Ольга Баланюк, яка ось-ось відбуває до Німеччини здобувати ступінь магістра в Freie Universit Berlin. Оля погодилась відповісти на деякі наші запитання та поділитись своїми враженнями від такої значимої події в її житті.
- Олю, чому все ж саме такий вибір? Чому саме зараз?
- Все просто!) Європейські університети відомі якістю своєї освіти, що приваблює студентів з усього світу. Моя давня мрія – навчатися в одному з вишів Європи.На Факультеті іноземних мов ВДПУ ім. М. Коцюбинського я вивчала німецьку мову і саме цього літа мала достатньо вільного часу, аби більш детально розглянути всі можливості та визначитись з вибором! Для того, щоб поглибити та вдосконалити знання з фаху, який я вивчаю тут - в Україні - і який мені дуже подобається, я вирішила вступати до магістратури одного з німецьких університетів.
- Чому ти обрала саме німецький виш? Не австрійський або швейцарський?
- Німеччина - високорозвинена країна, яка є економічним, науковим та культурним центром Європи. Як і Австрія та Швейцарія, ця країна пропонує численні можливості іноземним студентам для навчання та самореалізації, проте саме Німеччина подобається мені найбільше. Побувавши там, я зрозуміла, що це саме те місця, де я б хотіла навчатись! Напевно, ти склала свій особистий рейтинг німецьких вузів?!! Багато німецьких університетів займають ТОП місця в рейтингу кращих навчальних закладів світу, тому можливість вибору була широкою. Розглядала різноманітні вузи: від найстаріших Georg-August-Universit та Philipps-Universit Marburg, до більш сучасних - Augsburg та Universit Bayreuth.
- На чому й чому зупинилась?
- Я обрала саме Freie Universit Berlin. Під час вибору університету найбільшу увагу приділяла предметам, які передбачені магістерською програмою, адже це основа майбутньої кар’єри.
- Чи не думала ти змінити фах та присвятити себе чомусь іншому?
- На правду, ні! Хоча це й не так важко було б зробити, адже я вступала до магістратури! Інша річ – вступ до бакалаврату після двох-трьох років навчання в Україні. В такому випадку студент може бути зарахованим у Німеччині тільки на перший семестр у бакалавраті. До того ж, слід враховувати, що в такому разі студент не має особливої свободи у виборів спеціальності. Тобто, якщо хтось в Україні розпочав вивчати гуманітарні спеціальності, то і в Німеччині він змушений розпочинати навчання за цим самим напрямком. Такий студент не має право вивчати, скажімо, машинобудування.
- В тебе прекрасні перспективи! Проте про що ж мрієш? Яким бачиш своє майбутнє?
- Студент, який здобув міжнародно визнаний диплом німецького університету, отримує прекрасні шанси знайти хорошу роботу, це справді так! На разі я планую успішно опанувати магістерську програму та отримати перспективну роботу. А мрії... я мрію багато-багато подорожувати!
- Олю, ми бажаємо тобі цікавого навчання, яскравого студентського життя і, звісно ж, багато незвичайних, насичених, незабутніх подорожей!
переглядів: 1