02.09.2023 р.
Колосова Валентина Валеріївна. Студентка групи 3АГТ спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) кафедри географії, природничо-географічного факультету, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
Упродовж 27.08 – 02.09.2023 відбулася літня школа з географії за темою «Environment and civilization. GEOGRPAHY for sustainable development», організована Університетом імені Адама Міцкевича в м. Познань (Польща). Місцем проживання та проведення табору був обраний палац в Дембіні.
Програма табору була насиченою та різноманітною.
В перший день учасників табору познайомили з історією Університету імені Адама Міцкевича, їх наукових надбань та соціальних впроваджень, а також поділилися досвідом співпраці у консорціумах з європейськими університетами й участі в різних міжнародних проєктах. Знайомство провів доктор Костянтин Мазур.
Упродовж літної школи «Environment and civilization. GEOGRPAHY for sustainable development» учасники прослухали курс лекцій стосовно впливу людини на довкілля та важливості збереження навколишнього середовища, впровадження ідеї сталого розвитку в усіх сферах діяльності людини, сталого туризму, змін в кожній з оболонок Землі, і використання ГІС-технологій на практиці. Кожна з тем була дуже актуальною, із застосуванням на практиці та з прикладами власних наукових досліджень. Робота була побудована у форматі лекцій, воркшопах, дискусіях і велася переважно англійською, польською та українською мовами.
Серед запрошених лекторів були такі відомі професори, як Мирослав Макогоненко, Аліна Заядач, Лешек Колендович, Ян Пекарчук, Патриція Пшевожна. До того ж, до лекторів доєдналася доктор Оксана Вальчук-Оркуша, яка раніше викладала у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. Михайла Коцюбинського.
Програма була різноманітною, і окрім лекцій учасники провели український вечір, де мали змогу приготувати традиційні українські страви та розділити вечерю з професорами, а після цього відбувся вечір під вогнище, де у неформальній обстановці усі студенти могли ближче познайомитись один з одним та поспілкуватись із професорами.
З ініціативи професорів Аліни Заядач та Мирослава Макогоненко були проведені прогулянка до озера, пікнік в Познані, екскурсія факультетом географії.
В останній день організатори провели для учасників екскурсію основними пам’ятками міста.
По завершенню табору усі учасники літньої мовної школи отримали сертифікати.